Evropska liga
10

U Borisovu i Širokom bez pogodaka u 1. poluvremenu: Težak zadatak za Sarajevo i Zrinjski

Na revanš utakmicama između BATE-a i Sarajeva te Zrinjskog i Malmea, koje se igraju u okviru trećeg pretkola Evropske lige, nema pogodaka nakon prvih 45 minuta igre.

U Bjelorusiji se igra izuzetno otvoren i dobar meč s velikim brojem prilika s obje strane, a Bordo timu je potrebno da postigne dva pogotka kako bi anulirali prednost ekipe iz Borisova iz prvog meča od 2:1.

Poseban problem za Husrefa Musemića predstavio je žuti karton Đokanovića već u prvoj minuti, a kako se našao i u iskušenju da dobije drugi žuti karton, odnosno isključenje, šef struke tima s Koševa odlučio ga je u 33. minuti zamijeniti Mustafićem.

U Mostaru je viđeno dosta lošije prvo poluvrijeme prvenstveno zbog gostujuće ekipe, koja nema baš puno ambicija za ugrožavanje gola Plemića.

S druge strane, Zrinjski je imao nekoliko zaista dobrih prilika, ali bez konkretnog učinka pa će biti jako teško nadoknaditi zaostatak od 3:0, koliko ima švedska ekipa iz prvog meča.