Sporna situacija
17

U Atleticu bijesni zbog nedosuđenog penala protiv Barcelone

Nogometaši Atletica i Barcelone podijelili su sinoć bodove na Wandi Metropolitanu u Madridu u okviru 13. kola La Lige odigravši neriješeno 1:1, a derbi je obilježila situacija iz 74. minute.

Naime, lopta je nakon ubačaja u šesnaesterca pogodila u ruku Barceloninog veznjaka Artura Vidala.

Iako u La Ligi postoji videotehnologija, sudije su smatrali kako nije riječ o penalu, a španski sudijski ekspert Andujar Oliver se slaže s njima.

"Jasno je kako je Vidal igrao rukom, ali ga je lopta prvo pogodila u glavu i onda se slučajno odbila u ruku. To je sudija dobro procijenio", rekao je Oliver.

U Atleticu su bili bijesni i smatraju da su oštećeni, a na kraju su prokockali pobjedu u samom finišu.

Nedugo nakon sporne situacije Diego Costa je doveo Jorgandžije u vodstvo, ali je Ousmane Dembele u 90. minuti postavio konačnih 1:1.