0

U-20: Austrija, Sad, Španija i Češka u četvrtfinalu

FENA
Na Svjetskom nogometnom prvenstvu za igrače do 20 godina, koje se održava u Kanadi, poznati su prvi četvrtfinalisti.

Od prve četiri utakmice šesnaestine finala samo je jedna završena nakon 90 minuta i u njoj su mladi nogometaši Austrije savladali Gambiju.

Amerikanci su nakon produžetaka eliminisali Urugvaj, dok su Česi tek nakon penala bili bolji od Japanaca.

U derbiju šesneatine finala Brazil je vodio sa 2:0 protiv Španije, ali je "crvena furija" napravila preokret i najprije šest minuta prije kraja regularnog toka stigla do izjednačenja, a potom u produžecima postigla još dva gola i plasirala se u četvrtfinale.

Rezultati:

Austrija - Gambija 2:1 (1:0) SAD - Urugvaj 2:1 (produžeci) (1:1, 0:0) Španija - Brazil 4:2 (produžeci) (2:2, 1:2) Češka - Japan 4:3 (penali) (2:2, 0:1)