Eredivisie
0

Twente pregazio PSV i nanio mu prvi domaći poraz

Stao je kraj domaćoj seriji neporaženosti nogometaša PSV-a u holandskom prvenstvu. U derbiju 24. kola na njihovoj Philips Areni pregazio ih je Twente sa čak 6-2.

Do ove utakmice PSV je kod kuće u 11 odigranih utakmica imao 10 pobjeda i jedan remi (protiv Ajaxa 2-2), a sada su već na poluvremenu zaostajali 4-0. John, Janssen, Wisgerhof i De Jong pogodili za više nego uvjerljivo vodstvo ekipe Stevea McClarena.

U nastavku, tačnije u 51. minuti Twenteu je isključen Douglas i PSV je dvama golovima Toivonena uspio malo ublažiti zaostatak. No, u završnici su Fer i Janssen svojim drugim pogotkom donijeli Twenteu 14. ovosezonsku pobjedu i skok na drugo mjesto tabele, ispred PSV-a.

Od ostalih utakmica spomenimo domaće pobjede Feyenoorda i Ajaxa. Feyenoord je s 1-0 savladao Groningen, dok je Ajax preokrenuo zaostatak Rode i na svojoj Amsterdam Areni slavio s visokih 4-1. Junak susreta bio je Lorenzo Ebicilio koji je upisao hat-trick.

Eredivisie, 24. kolo:

Vitresse – De Graafschap 2-0 Ajax – Roda 4-1 Utrecht – NEC Nijmegen 0-0 Feyenoord – Groningen 1-0

PSV – Twente 2-6

Redoslijed: 1. Alkmaar 49, 2. Twente 48, 3. PSV 48, 4. Ajax 46...