0

Tuzlanski policajci svjetski prvaci u malom fudbalu

SRNA
Policijska ekipa Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) Tuzlanskog kantona osvojila je prvo mjesto na svjetskom prvenstvu u malom fudbalu, pobijedivši u finalu policijsku ekipu iz Banje Luke rezultatom 2:1.

Na ovom svjetskom prvenstvu za policijske službenike, koje je održano u holandskom gradu Eirbergenu, učestvovalo je više od 2.000 igrača, raspoređenih u 140 ekipa iz 40 zemalja, saopšteno je danas iz MUP-a Tuzlanskog kantona.

Podsjećajući da su ekipe nastupale u kategoriji igrača starijih od 35 godina, u saopštenju se navodi da je tuzlanska ekipa u četvrtfinalu pobijedila policijsku ekipu iz Rusije, a u polufinalu ekipu iz Ukrajine.

Povodom ovog uspjeha, ekipu tuzlanske policije danas su primili premijer Tuzlanskog kantona Enes Mujić, kao i ministar unutrašnjih poslova Tuzlanskog kantona Sead Omerbegović.

Predstavnici MUP-a Tuzlanskog kantona iskazali su zahvalnost Vladi Tuzlanskog kantona za podršku koju su na ovom svjetskom prvenstvu pružili ekipi tuzlanske policije.

28. svjetsko prvenstvo u malom fudbalu za policijske službenike održano je od 11. do 15. oktobra.