Revanš samo formalnost
97

Tuzla City do vrha napunio mrežu Rudar Prijedora i osigurao plasman u polufinale Kupa

H. H.
Slavlje nogometaša Tuzla Cityja nakon vodećeg gola (Foto: Screenshot)
Nogometaši Tuzla Cityja ubjedljivo su savladali Rudar Prijedor rezultatom 5:0 u prvom četvrtfinalnom susretu Kupa BiH i praktično su već sada obezbijedili plasman u polufinale.

U meču odigranom u Sreberniku, Tuzlaci su pitanje pobjednika riješili u prvom poluvremenu kada su pogocima Kuzmanovića u 23. minuti iz penala, Mehmedovića u 40. i autogolom Pekije u 44. minuti poveli 3:0.

U nastavku je raspoloženi Kuzmanović kompletirao hat-trick golovima u 67. i 68. minuti za konačnih 5:0.

Rudar je mogao ublažiti poraz u 80. minuti, ali je udarac Kovačevića iz penala odbranio Fejzić.

Podsjetimo, jučer je Željezničar savladao Zvijezdu na Grbavici rezultatom 2:1, a revanši su zakazani za 15. mart.

U polufinalu se također igraju dvije utakmice, a u finalu se igra samo jedna.

Rezultat i strijelci:

Tuzla City - Rudar Prijedor 5:0 (Kuzmanović 23' pen., 67', 68', Mehmedović 40', Pekija a.g. 44')