Turski navijači zvižducima nadglasali himnu Armenije, zbog uvreda se jedva čula

S. G.
Screenshot
Screenshot
Turska je sinoć u Eskišehiru ugostila Armeniju s kojom je odigrala mršavi remi 1:1, a susret su obilježile tenzije uzrokovane političkim nesuglasicama između ovih zemalja.

Sva netrpeljivost se najbolje mogla osjetiti prilikom intoniranja himne Armenije.

Tom prilikom je 30 hiljada turskih navijača na stadionu Yeni Eskisehir ustal kako bi gostujuću himnu "počastili" salvom zvižduka i uvreda zbog kojih se ona gotovo da nije mogla ni čuti.

Tek se po pokretima usana armenskih nogometaša moglo se zaključiti da je intoniranje njihove himne u toku.

Ovakve scene ne čude s obzirom na dobro poznata previranja u historiji između ove dvije zemlje.

Armenci optužuju Turke za genocid počinjen za vrijeme Prvog svjetskog rata, a poznato je da je Turska saveznik Azerbejdžana koji je u sukobu s Armenijom oko sporne regije Nagorno Karabah.

Što se tiče same utakmice, gosti su poveli s 1:0 pogotkom Dashyana početkom drugog poluvremena i činilo se da će gosti doći do velika tri boda.

Ipak, da to ne bude tako pobrinuo se Bertug Yildirim koji je matirao gostujućeg golmana dvije minute prije kraja utakmice.