Prijateljske utakmice
90

Turska doživjela nezapamćen debakl, Slovenija pobijedila Portugal u Ljubljani

E. K.
Nogometna reprezentacija Austrije je u prijateljskoj utakmici u Beču deklasirala selekciju Turske rezultatom 6:1 i nanijela im jedan od najtežih poraza ikada.
Strijelci za domaće su bili Schlager, Baumgartner, Entrup te Gregoritsch koji je postigao tri pogotka dok je za goste precizan bio Calhanoglu.

Naš Irfan Peljto je dijelio pravdu na utakmici Slovenije i Portugala u Ljubljani gdje su domaćini ostvarili senzacionalnu pobjedu rezultatom 2:0.

Golove za reprezentaciju Slovenije su postigli Gnezda Čerin u 72. minuti susreta te Elšnik koji je mrežu portugalskog golmana zatresao osam minuta kasnije.

Engleska se na svom terenu spasila poraza od Belgije u 95. minuti susreta, a konačan rezultat je bio 2:2. Golove za Belgiju je postigao Tielemans dok su za Engleze precizni bili Toney i Bellingham.

Još jedan derbi je odigran u Frankfurtu gdje su Nijemci pobijedili Nizozemsku rezultatom 2:1. Za goste je pogodio Veerman, a za domaće Mittelstadt i Fullkrug.

Rezultati prijateljskih utakmica:

Češka Republika - Armenija 2:1 (Krejci 45+2', Chory 78' / Sevikyan 14')

Danska - Farska Ostrva 2:0 (Hojberg 8', Daramy 55')

Austrija - Turska 6:1 (Schlager 2', Gregoritsch 44', 48', (p) 59', Baumgartner 78', Entrup 90+5' / Calhanoglu (p) 25')

Engleska - Belgija 2:2 (Toney (p) 17', Bellingham 90+5' / Tielemans 11', 36')

Republika Irska - Švicarska 0:1 (Shaqiri 23')

Njemačka - Nizozemska 2:1 (Mittelstadt 11', Fullkrug 85' / Veerman 4')

Slovenija - Portugal 2:0 (Gnezda Čerin 72', Elšnik 80')

Škotska - Sjeverna Irska 0:1 (Bradley 32')