26

Turnir u Gabeli: Željezničar boljim izvođenjem penala porazio Hajduk

Piše: A. D.
Treće mjesto na ovogodišnjem turniru Andrija Anković u Gabeli osvojio je Željezničar. Plavi su imali više uspjeha od splitskog Hajduka koga su porazili boljim izvođenjem penala 6:5, nakon što je regularni dio susreta završen rezultatom 1:1.

Hajduk je već u trećoj minuti došao u vodstvo. Maglica je probio po desnoj strani i ubacio do Caktaša koji pogađa stativu, lopta se potom odbila do Mezge koji ju je pospremio u mrežu Željezničara za 1:0.

Nije se dugo čekalo na poravnanje. Jedna lopta ubačena u šesnaesterac Hajduka pogodila je u ruku Nižića, a sudija je odlučio pokazati na bijelu tačku. Igrao se sedmi minut kada je Sead Bučan poravnao na 1:1.

Uspješniji izvođači penala bili su igrači bh. kluba koji su slavili sa 6:5. Odlučujući penal uspješno je izveo Tomislav Tomić koji je tako svom klubu donio treće mjesto na ovom turniru.

U finalu turnira sastat će se GOŠK i Široki Brijeg.