Kup nacija
0

Tunis u sudijskoj nadoknadi pobijedio Halilhodžićev Alžir

Vahid Halilhodžić (Foto: Arhiv/AFP)
Reprezentacija Tunisa svladala je u 1. kolu D grupe Afričkog kupa nacija u Južnoafričkoj Republici s 1:0 selekciju Alžira, koju vodi bosanskohercegovački stručnjak Vahid Halilhodžić.

Tri boda svojoj selekciji donio je Youssef Msakni sjajnim pogotkom u prvoj minuti sudijske nadoknade. Uputio je izvrstan udarac desnom nogom s više od 20 metara i neodbranjivo naciljao u lijevi gornji ugao alžirskog golmana M'Bolhija.

Halihodžićevi puleni platili su danak neefikasnosti. Od 12 njihovih udaraca na gol, samo dva su išla u okvir. Tunižani su zapucali sedam puta, tri puta u okvir. Alžir je najbliži pogotku bio u 29. minuti, kada je Islam Slimani udarcem glavom pogodio prečku.

Podsjećamo, u prvoj utakmici 1. kola u D grupi, reprezentacija Obale Slonovače teškom je mukom savladala Togo s 2-1.

Afrički kup nacija, 1. kolo D grupe:

Obala Slonovače - Togo 2-1 (Yaya Toure 8, Gervinho 88 / Ayite 45+2) Tunis - Alžir 1-0 (Msakni 90+1)