Teška noć
48

Tuga zasjenila sjajan meč: Sevillin trener Eduardo Berizzo saznao da boluje od raka

Nogometaši Seville i Liverpoola sinoć su na Pizjuanu odigrali fenomenalnu utakmicu gdje je palo šest golova, a meč je okončan rezultatom 3:3, iako su Redsi imali čak 3:0 na poluvremenu.

Međutim, sjajna predstava u Ligi prvaka bačena je u sjenu nakon što se saznalo kako trener Seville Eduardo Berizzo boluje od raka prostate.

"Naš trener ima privatnih problema i bolje da pričekamo srijedu", poručili su iz kluba uoči susreta s Liverpoolom.

Argentinski stručnjak ima, kako su saznali tamošnji mediji, ozbiljnih zdravstvenih problema koji zahtijevaju operaciju koja bi trebala uslijediti vrlo brzo.

Španci su izjednačili u posljednjim minutama utakmice, a igrači su nakon gola potrčali svom treneru u zagrljaj.

"Bila je to luda utakmica, dali smo sve od sebe i naš je trener okrenuo situaciju. Vodio nas je na pravi način i ovo smo uspjeli zbog njega", rekao je Sevillin veznjak Ever Banega.