Evropska liga
1

TSC čudesno poveo protiv West Hama pa izgubio, srbijanski tim s tribina bodrili Mađari

S. G.
Kompletirano je prvo kolo UEFA-ine Evropske lige, a širom Starog kontinenta viđeno je dosta pogodaka i dosta uzbuđenja.

Nogometaši srbijanskog TSC-a bili su na pragu čuda na gostovanju kod West Hama protiv kojeg su vodili s 1:0.

Nakon što su mreže mirovale u prvih 45 minuta, u nastavku je Petar Stanić golom nakon kontre zaledio stadion u Londonu.

Međutim, osvajač Konferencijske lige iz prošle sezone je za svega četiri minuta postigao dva pogotka i preokrenuo rezultat.

Prvo je Petrović zatresao vlastitu mrežu, a onda je Kudus režirao potpuni preokret. Do kraja meča se u listu strijelaca upisao i Soucek za konačnih 3:1.

Zanimljivo da su gosti iz Bačke Topole u ovom meču imali podršku oko 50 svojih navijača koji su svoj tim bodrili s mađarskom zastavom.

Zanimljivo je bilo i u Brightonu gdje je atinski AEK slavio veliku pobjedu rezultatom 3:2.

Prava revija golova viđena je u Amsterdamu gdje je Ajax u jednom od derbija večeri remizirao s francuskim Marseilleom, bilo je 3:3.

Atalanta našeg Seada Kolašinca na svom je terenu slavila 2:0 protiv Rakowa za koji su svih 90 minuta odigrali Adnan i Vladan Kovačević.