0

Trofej Tim: Naslov Juventusu

Nogometaši Juventusa pobjednici su tradicionalnog kružnog turnira Trofej Tim, kojem je ove godine domaćin bio Palermo. Na turniru redovno sudjeluju Inter, Milan i Juventus, a torinski je klub u devetom izdanju došao do prvog naslova.

Karakteristika je turnira da utakmice traju po 45 minuta i igraju se u jednoj večeri. U prvoj utakmici dana “stara dama” je boljim izvođenjem jedanaesteraca svladala Inter sa 7-6, nakon što je osnovni dio završio rezultatom 1-1. Aktualni prvak je poveo golom Motte u 26. minuti, a pred sam kraj, u 44. minuti izjednačio je Amauri.

Inter je u drugoj utakmici s 1-0 nadigrao gradskog suparnika Milan, a jedini je strijelac u 24. minuti bio Balotelli. U odlučujućem je dvoboju Juventus s 2-0 bio bolji od “rossonera”, a mrežu su pogađali Amauri u 14. i Iaquinta u 32. minuti.

Spomenimo da je za Milan na turniru zaigrao i Nizozemac Klaas-Jan Huntelaar, koji je nedavno stigao iz madridskog Reala, dok u sastavu Intera nije bilo Samuela Eto'oa.

U dosadašnjih osam izdanja Trofeja Tim, Inter je slavio pet puta, dok je tri puta pobjednik bio Milan.