23

Trijumfom u Haifi Vels izbio na čelo grupe B kvalifikacija za EP

Važna pobjeda Velsa u Haifi (Foto: EPA)
Reprezentativci Velsa ostvarili su izuzetno važan trijumf nad Izraelom u petom kolu grupe B kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Francuskoj.

Susret igran na Sammy Ofer stadionu u Haifi okončan je rezultatom 3:0 u korist gostujuće reprezentacije.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena gosti su poveli pogotkom Aarona Ramseyja. Hennessey je iz svog peterca loptu ispucao pred protivnički gol, Bale je glavom loptu proslijedio do Ramseyja koji je također udarcem glavom savladao Marciana za 1:0.

U petoj minuti nastavka prekrasnim pogotkom iz slobodnog udarca Gareth Bale je povisio prednost gostiju na 0:2.

Konačnih 0:3 u 77. minuti postavio je svojim drugim golom Gareth Bale.

Posao je gostujućem timu olakšao Tibi koji je u razmaku od samo šest minuta zaradio dva žuta kartona, pa su domaći od 51. minute igrali sa deset igrača.

Ovom pobjedom Vels je izbio na čelo tabele u našoj grupi sa 11 bodova iz pet mečeva, dok je Izrael nakon današnjeg poraza na drugom mjestu sa dva boda manje i jednom odigranom utakmicom manje.