Prijateljski meč
40

Tri sjajne akcije za tri gola Portugala u pobjedi nad Alžirom

Reprezentacija Portugala pobijedila je u Lisabonu u posljednjem prijateljskom meču uoči Svjetskog prvenstva u Rusiji selekciju Alžira rezultatom 3:0.

Portugal je već u drugoj minuti nagovijestio dobro izdanje kada je Salhi uhvatio loptu nakon udarca Moutinha.

U desetoj minuti Ronaldu je poništen gol zbog ofsajda, a samo sedam minuta kasnije Silva je glavom uposlio Guedesa, koji šalje loptu u mrežu za 1:0.

Osam minuta prije odlaska na odmor Ronaldo je poslao odličan centaršut, koji je ispratio Fernandes i glavom savladao nemoćnog Salhija za 2:0.

Sjajni golman Alžira je početkom drugog poluvremena uspio ukrotiti brzu loptu koju je uputio Ronaldo, ali spasa nije bilo pet minuta kasnije.

Guerreiro je poslao savršenu dugu loptu koju je ispratio Guedes i glavom zakucao loptu pod prečku.

Do kraja se izdvojila još samo jedna prilika Cristiana Ronalda kada je šutirao pored gola nakon dobre akcije pa je ostalo konačnih 3:0.