Premiership
7

Tri asistencije Sterlinga u uvjerljivom trijumfu Manchester Cityja kod West Hama

Raheem Sterling (Foto: AFP)
Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su na Olympicu u okviru 36. kola Premiershipa ekipu West Hama rezultatom 4:1.

Prvaci Engleske su u vodstvo stigli već u 13. minuti utakmice nakon udarca Sanea, kada je neko skrenuo loptu pa je Adrian ostao nemoćan.

Asistent je bio Sterling, koji je mogao udvostručiti prednost u 27. minuti, ali je jedan od stopera West Hama izbio loptu s gol-linije. Potom je Zabaleta dezorijentisan i šalje loptu u svoju mrežu za 0:2.

Adrian je deset minuta prije odlaska na odmor odbranio loš udarac Sanea, a onda je Cresswell kaznio promašaj gostiju kada je postigao prekrasan gol iz slobodnog udarca. Adrian je u prvom poluvremenu stigao sjajno odbraniti i udarac raspoloženog Sterlinga u sudijskoj nadoknadi.

Na ostvaranju drugog poluvremena Jesus je na asistenciju Sterlinga preciznim udarcem uvećao vodstvo Građana, a šest minuta kasnije De Bruyne je bio neprecizan iz dobre situacije.

Konačnih 1:4 postavio je Fernandinho, kojeg je prethodno dobro uposlio svojom trećom asistencijom danas sjajni Sterling.

Manchester City je već ranije osigurao naslov prvaka Engleske, dok je West Ham na 15. poziciji Premiershipa.