Dobio crveni karton
18

Trener Anderlechta kritikovao Vranješa: Mora shvatiti da je ponekad potreban timu

Ognjen Vranješ (Foto: EPA-EFE)
Trener Anderlechta Hein Vanhaezebrouck kritikovao je bh. reprezentativca Ognjena Vranješa nakon poraza njegovog tima od zagrebačkog Dinama u meču 2. kola Evropske lige rezultatom 2:0.

Vranješ je u pomenutom meču dobio crveni karton početkom drugog poluvremena, čime je svoje igrače pri rezultatu 1:0 ostavio na cjedilu, a pogotkom Amera Gojaka Dinamo je stigao do drugog pogotka i tri boda.

Bh. defanzivac je prvi žuti karton dobio u prvom poluvremenu kada je skrivio kazneni udarac, što je trener Anderlechta posebno izdvojio.

"Drugi žuti karton je dobio jer je želio ispraviti grešku saigrača, ali mora naučiti da se onakvi startovi ne prave u kaznenom prostoru, jer to nije uvijek najbolja opcija. To ga je koštalo žutog kartona i penala. Mora shvatiti da je ponekad potreban timu", rekao je Vanhaezebrouck.

Klub iz Belgije se u posljednje vrijeme nalazi u jako lošoj rezultatskoj formi, a priliku da se iskupe imat će u nedjelju kada gostuju Waregemu.