Primera
0

Treći poraz Seville zaredom

Nogometaši Racinga iz Santandera pobijedili su u današnjem dvoboju 17. kola španskog prvenstva Sevillu na njenom Sanchez Pizjuanu sa 2-1.

Goste je do pobjede dvama pogocima predvodio Canales, a domaći su uspjeli tek smanjiti preko Bjelokošćanina Romarica u 61. minuti.

Treći je to uzastopni poraz Andalužana u Primeri. Deportivo im trenutno ugrožava čak i peto mjesto.

Najuvjerljiviju predstavu ove sezone u prvenstvu pokazali su nogometaši madridskog Atletica, koji su u Valladolidu nadigrali istoimeni domaći sastav 4-0. Forlan je zabio svoj sedmi, a Agüero, koji je Urugvajca zamijenio u 71. minuti, svoj osmi pogodak ove sezone u Primeri.

Svoj je premijerni gol ove sezone zabio nekad perspektivni napadač Seville, Arsenala i Reala Jose Antonio Reyes.

Primera, 17. kolo: Valladolid – Atletico 0-4 (Juardo 16, Forlan 32, Reyes 58, Agüero 89) Sevilla – Racing 1-2 (Romaric 61 / Canales 25, 37) Villarreal – Almeria (kasnije)