FA Cup
0

Trećeligaš Leeds izbacio Manchester United

Veliko razočaranje priredili su nogometaši Manchester Uniteda svojim navijačima ispadanjem iz FA Cupa. U 3. kolu takmičenja s 1:0 ih je savladala ekipa Leedsa.

Leeds je u ovom trenutku vodeća ekipa engleske treće nogometne lige, a da vrijede više od toga dokazali su u nedjelju na punom Old Traffordu svladavši aktuelnog prvaka Premiershipa pogotkom Jermainea Beckforda iz 19. minute.

Postigao je napadač Leedsa gol s pet metara udaljenosti od Manchesterova golmana Tomasza Kuszczaka.

Inače, Sir Alex Ferguson nije štedio svoje nogometaše na ovoj utakmicu, pa su tako na terenu bili Wayne Rooney, Dimitar Berbatov, Ryan Giggs, Gary Neville, Wes Brown, Michael Owen, svi ipak nedovoljno precizni u kanonadi na suparnički gol u posljednjim minutama utakmice.