Branitelj naslova poražen
0

Trećeligaš Epinal na penale izbacio Lyon iz Francuskog kupa

Igrači Epinala slave prolazak u šesnaestinu finala Francuskog kupa (Foto: AFP)
Nogometaši Lyona, branitelji naslova u Francuskom kupu, senzacionalno su poraženi u ranoj fazi ovogodišnjeg izdanja natjecanja. Plasman u šesnaestinu finala uskratio im je trećeligaš Epinal.

Pretposljednja ekipa francuske treće lige slavila je nakon boljeg izvođenja penala 4-2, nakon što je u regularnih 90 minuta bilo 3-3.

Epinal je vodio 2-0 zahvaljujući dva gola Boubaye, Lyon je potom preokrenuo na 3-2 preko Gomisa, Fofane i Lopeza, da bi konačnih 3-3 u 77. minuti postavio Focki.

Kako u produžecima nije bilo golova, izvodili su se penali gdje su domaćini imali više živaca i preciznosti.

Na jedvite jade prošao je francuski prvak Montpellier koji je slavio s 2-1 na gostovanju kod Bourga, dok je Marseille, najtrofejnija ekipa Francuskog kupa sa deset naslova, tek nakon produžetaka sa istim rezultatom savladao drugoligaša Guingampa.

Oba gola za Marseille zabio je Gignac, a onaj odlučujući u 107. minuti.

Francuski kup, 1/32 finala:

Bourg - Montpellier 1-2 Caen - St. Etienne 2-3 Chateauroux - Bordeaux 2-3 Epinal - Lyon 3-3, 4-2 na penale Lens - Rennes 2-1 Marseille - Guingamp 2-1 Metz - Nica 2-3