Obilježio utakmicu
33

Treća generacija Maldinija: Nakon Cesarea i Paola za Milan debitovao i mladi Daniel

Maldini u akciji na meču protiv Bayerna (Foto: AFP)
Bayern je sinoć u Kansas Cityju u prijateljskoj utakmici u sklopu International Champions Cupa pobijedio Milan s minimalnih 1:0, a gol odluke postigao je Goretzka u trećoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Međutim, utakmicu je obilježio Daniel Maldini (17), unuk, odnosno sin Milanovih legendi (Cesarea i Paola), koji je zaigrao od prve minute u ekipi Rossonera.

Na terenu je proveo sat vremena igrajući na svojoj prirodnoj poziciji iza napadača prije nego ga je trener Marco Giampaolo povukao iz igre.

Maldini je u prvom poluvremenu bio blizu pogotka, ali je njegov udarac prozujao malo iznad prečke Bayernovog gola.

Daniel je treća generacija Maldinija koja je nastupila za prvu ekipu Milana, a prije njegova debitovali su djed Cesare 1954. te njegov otac Paolo 1985. godine.

Inače, na meču protiv Bayerna se vjerovatno teže povrijedio Theo Hernandez, francuski reprezentativac koji je stigao iz Real Madrida za 18 miliona eura.