15. kolo Premijer lige
0

Travnik - Željezničar 3:2

ENI news
U dva puta odgađanom susretu 15. kola nogometne Premijer lige Travnik je na Piroti savladao Željezničara sa 3:2.

Gosti su vodili sa 0:2 i kod tog rezultata imali pet stopostotnih prilika ali je fenomenalnim odbranama Nurković dao snagu domaćim igračima koji su preokrenuli rezultat. Gol odluke postigao je mladi rezervista Hodžić u 89. minuti a tragičar susreta je Šešlija koji nije iskoristio nekoliko "mrtvih" prilika.

Prvo poluvrijeme bilo je dobro, Travnik je poečo agresivnije ali bez konkrentih prilika.Da će imati svoj dan Nurković je pokazao u 12. i 16. minuti kada brani dobre udarce Mulalića i Bučana. Uslijedio je pokušaj loba Dolića ali Šehić je također siguran kao i u 21. minuti kada brani dobar šut Šiljka. U 34. minuti na lijevoj strani na 2o metara oboren je Rovčanin a slobodnjak je izveo Sadiković.Ostaće tajna jeli htio centrirati ili šutirati ali neobranjivo je pogodio Nurkovićevu mrežu za 0:1. U 41. minuti Cocalić rukom zaustavlja šut Nemeljakovića a sudac Živković izvlači prekršaj izvan kaznenog prostora.Uslijedio je odličan šut Varupe ali umalo pored gola.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju gosti, Helvida je prinuđen na 18 metara prekršajem zaustaviti Rovčanina. Slobodnjak opet izvodi Sadiković i eurogolom dovodi Želju u vodstvo od 0:2.Bila je ovo najava izvrsnog poluvremena kojeg se ne bi postidjele niti lige petice.

Travnik je na koljenima, ispada iz lige, a gosti preuzimaju potpuno igru. Rovčanin i Šešlija razaraju zadnji red domaćina i od 55. do 60. minute bilježimo pet stopostotnih prilika za Želju. Prvo Šešlija sa 7 metara šutira glavom ali Nurković brani, potom Rovčanin odlično upošljava Šešliju koji odlično šutira ali Nurković vrhovima prstiju skreće loptu u korner. Nakon ubačaja Sadikovića na drugu stativu Cocalić šutira glavom, Nurković jedva dodiruje loptu koja pogađa stativu. Potom nova akcija Želje kao iz udžbenika, Cocalić, Rovčanin i Šešlija protiv Nurkovića i Ribića ali šuteve Šešlije i Rovčanina brani Nurković.

Na noge ustaje domaća publika, igrači Travnika potaknuti Nurkovićevim odbranama, se dižu i kazna stiže u 65. minuti kada Varupa odlično ubacuje, a Terzić glavom postiže gol za 1:2. Željina odbrana je u knock - outu , Šiljkov šut odlično brani Šehić ali već u 71.minuti Sarajčić upućuje dugu loptu na Željin peterac gdje Kolašinac koristi grešku zadnje linije gostiju i nekako ubacuje loptu u mrežu za 2:2.

Nakon ovog gola i Željo ponovo dolazi do daha, redaju se gužve u oba kaznena prostora ali ipak u 89. minuti odlična akcija travničkih "poletaraca", Lihovca, Kolašinca i Hodžića koju ovaj posljednji pretvara u veliku pobjedu od 3:2.

TRAVNIK-ŽELJEZNIČAR 3:2

TRAVNIK- Stadion Pirota. Gledatelja 1.000. Teren težak za igru.

SUDAC: Anto Živković ( Orašje ) 6.

POMOĆNICI: Mato Stanić i Dario Tepačević.

DELEGAT: Dubravko Mišković.

STRIJELCI : 0:1-Sadiković (34),0:2-Sadiković(50),1:2-Terzić(66),2:2-Kolašinac(70),3:2-Hodžić(89).

TRAVNIK: Nurković 9 , Terić 7,5, Varupa 7 , Ribić 7,5,Helvida 7 , Sarajčić 7,5,Šiljak 7,5,

Lihovac 7 ( od 89.-Hećo-),Nemeljaković 7 , Dolić 6 ( od 46.-Kolašinac 7,5),Ćurić 7 ( od 75.-Hodžić 7,5).TRENER:Nedžad Selimović 8.

ŽELJEZNIČAR: Šehić 6,5,Bućan 7,Sadiković 8 , Mulalić 7,5,Muharemović 6,5,Cocalić 7,Kerla 6,5,Rovčanin 7,5 , Stanić 6,5( od 74.-Redžepi 7),Šešlija 7,Šimić 7,5( od 80.-Branković-).TRENER: Simo Krunić 7.

ŽUTI KARTONI : Varupa,Helvida,Šiljak,Kolašinac,Šimić,Sadiković,Šehić.