0
komentara
0

dijeljenja
Toulouse i Lille podijelili bodove, Braithwaite promašio penal za pobjedu domaćina Foto: AFP
U 28. kolu francuske Ligue 1 sastali su se Toulouse i Lille, a ekipe su podijelile bodove odigravši 1:1.
Toulouse je došao u vodstvo nakon pola sata igre kada je Bodiger asistirao Jullienu koji pogađa Enyeaminu mrežu.

U 80. minuti Eder je uposlio Benziju koji postiže izjednačujući pogodak, a samo četiri minute kasnije domaćin je mogao doći do pobjede.

Enyeama je skrivio penal, a odgovornost na sebe je preuzeo Braithwaite. No, Danac je promašio penal i tako prokockao pobjedu svoje ekipe. Tačnije, Enyeama je sjajno odbranio njegov udarac.

Toulouse je na ovaj način produžio niz nepobjedivosti na šest mečeva, dok je Lille osvojio važan bod u borbi za opstanak s obzirom da je sada tri boda udaljen od zone ispadanja.