23

Tottenham zaustavio Conteov stroj: Chelsea pao i ostao na 13 uzastopnih pobjeda

(Foto: EPA)
Nakon 13. uzastopnih pobjeda u ligi i nestvarne gol-razlike 32:4 plava mašina je pala. Tottenham je u posljednjoj utakmici 20. kola Premiershipa na svom White Hart Laneu porazio Chelsea rezultatom 2:0.

Chelsea je ostao na 13 uzastopnih pobjeda što je klupski rekord, a samo jedna pobjeda Plavce je dijelila od ligaškog rekorda koji je u vlasništvu Arsenala.

U poprilično ujednačenoj utakmici presudila su dva identična gola Dele Allija. Oba gola asisitirao je Eriksen centaršutom sa desne strane i izvan šesnaesterca i oba je Alli postigao glavom. Prvi gol stigao je u prvoj minuti sudijske nadoknade, a drugi u 54. minuti.

Chelsea je između ta dva gola imao izuzetnu šansu u kojoj se našao Costa, ali je Lloris odlično odbranio njegov pokušaj i pomogao svom timu da kasnije poveća vodstvo.

Interesantno, Chelsea do ovog meča nije primio nijedan gol glavom, a večeras je primio dva takva i poražen je.