Premiership
11

Tottenham zasluženom pobjedom u Brightonu prekinuo seriju poraza

Nogometaši Tottenhama pobijedili su na Amexu u okviru šestog kola Premiershipa ekipu Brightona rezultatom 2:1.

Tottenham je tako nakon tri vezana poraza od Watforda, Liverpoola i Intera napokon stigao do pobjede, dok je Brighton nastavio seriju loših rezultata i bez pobjede su više od mjesec dana.

Gosti su apsolutno dominirali tokom prvog poluvremena, a tome najbolje svjedoče podaci o posjedu lopte (79-21) i šutevima upućenim ka golmanima (8-1).

Nagrada za uloženi trud stigla je tri minute prije odlaska na odmor kada je Kane iz penala doveo Tottenham u vodstvo.

I u nastavku su Spursi dominirali i u 76. minuti zasluženo dolaze do 2:0. Strijelac je bio Lamela na asistenciju Rosea. Konačnih 1:2 postavio je Knockaert u sudijskoj nadoknadi vremena.

Tottenham je s večerašnjom pobjedom preskočio Manchester United i Bournemouth te je sada petoplasirana ekipa Premiershipa, dok je Brighton pao na 14. mjesto.