Premiership
5

Tottenham teže od očekivanog savladao Crystal Palace

Ekipa Tottenhama upisala je minimalnu pobjedu rezultatom 1:0 protiv Crystal Palaca u prvoj utakmici nedjeljnog programa 11. kola engleskog Premiershipa.

Prvo poluvrijeme proteklo je u dominaciji Tottenhama, ali je ipak najbolju priliku imao Crystal Palace u 36. minuti kada je Scott Dann šutirao glavom nakon kornera, ali Gazzaniga odbranio njegov udarac.

Golman Spursa spasio je domaću ekipu i u 48. i 58. minuti kada je odbranio udarce Townsenda i Zake, a kazna za promašaje ekipe Roya Hodgsona stigla je u 64. minuti kda Son s ivice kaznenog prostora pogađa lijevom nogom.

Do kraja susreta Prijetlovi su tražili i drugi pogodak, ali ipak nije bilo pogodaka pa je Tottenham upisao sedmu pobjedu u sezoni.

Nakon 11 odigranih utakmica Tottenham na svom kontu ima 23 osvojena boda, dok je Crystal Palac na posljednjem mjestu s četiri osvojena boda, pet manje od West Hama koji se nalazi prvi iznad zone ispadnja.