Kane pogodio za 1:0
21

Tottenham slavio u prvom meču polufinala Carabao Cupa protiv Chelseaja

Nogometaši Tottenhama slavili su rezultatom 1:0 u prvom meču polufinala engleskog Carabao Cupa protiv Chelseaja.

Susret na Wembleyju odlučen je već na samom početku, tačnije u 26. minuti.

Toby Alderveireld je sjajno pronašao Harryja Kanea sa svoje polovine, kapiten Tottenhama je izašao sam na Kepu Arrizabalagu koji ga ruši, a arbitar Michael Oliver je pokazao na bijelu tačku. Kane je preuzeo odgovornost na sebe i rutinski pogodio za 1:0.

Plavci su najbolje prilike za izjednačenje imali u finišu prvog poluvremena, ali oba puta se tresao okvir gola.

Najprije je u 40. minuti u šansi našao N'Golo Kante, ali je uzdrmao samo lijevu stativu gola domaće ekipe, a potom je u 45+2. minuti Callum Hudson-Odoi šutirao, golman Paulo Gazzaniga je odbio loptu, a ona je potom udarila u stativu.

Revanš susret se igra 24. januara na Stamford Bridgeu. Drugi polufinalni par čine Manchester City i Burton, a prvi meč igra se sutra na Etihadu s početkom u 20:45 sati.