Premiership
0

Tottenham slavio kod Wigana

Nogometaši Tottenhama slavili su na gostovanju kod Wigana 3-0 u 27. kolu Premiershipa i tako skočili na četvrto mjesto na prvenstvenoj tabeli.

Spursi su, podsjećamo, u prvom dijelu sezone slavili nad Wiganom s nevjerojatnih 9-1 na White Hart Laneu, a ovoga puta su do pobjede ipak došli na nešto teži način, ali posve zasluženo.

Spurse je u vodstvo doveo Jermaine Defoe u 27. minuti udarcem iz neposredne blizine nakon asistencije Garetha Balea. Bio mu je to 15. ovosezonski gol.

Drugi je pogodak postignut u 84. minuti, a zabio ga je Rus Roman Pavljučenko na asistenciju hrvatskog reprezentativca Luke Modrića.

Premiership, 27. kolo:

Wigan - Tottenham 0-3 (Defoe 27, Pavljučenko 85, 90+3)

Aston Villa - Burnley 5-2 (Young 32, Downing 56, 58, Heskey 61, Agbonlahor 68 / Fletcher 10, Paterson 90) Fulham - Birmingham 2-1 (Duff 60, Zamora 90 / Baird 3-ag)

Manchester City - Liverpool 0-0 Blackburn - Bolton 3-0 (Kalinić 41, Roberts 73, Givet 84)

Redoslijed: 1. Chelsea 61, 2. Manchester United 57, 3. Arsenal 55, 4. Tottenham 46, 5.  Manchester City 46 (-1), 6. Liverpool 45...