Premierliga
0

Tottenham se vratio na pobjednički kolosijek

Jan Vertonghen
U prvoj od dvije nedjeljne utakmice 17. kola engleskog nogometnog prvenstva Tottenham je na svom White Hart Laneu savladao Swansea s minimalnih 1-0.

Strijelac gola koji je donio tri boda "spursima" i skok na četvrto mjesto tabele ispred Evertona bio je odbrambeni igrač Jan Vertonghen u 75. minuti.

Ekipa Andre Villas-Boasa dominirala je od početka susreta, a ukupno su uputili čak 29 udaraca prema suparničkim golovima, dok je s druge strane Swansea zapucao tek tri puta, od čega niti jedan udarac nije išao u okvir gola Huga Llorisa.

Gol odluke belgijski je reprezentativac zabio nakon slobodnog udarca Kylea Walkera. Bio mu je to drugi ovosezonski premierligaški gol, nakon onoga Manchester Unitedu u 2. kolu.

Tottenhamu je ostvarena pobjeda bila deveta ovosezonska, a četvrta u zadnjih pet kola. Loša vijest za portugalskog trenera "spursa" je povreda Emmanuela Adebayora, koji je prisilno zamijenjen u 72. minuti zbog povrede. Zasad nije tačno poznato da li mu je stradao zglob ili zadnja loža.