Revanš susret
3

Tottenham savladao Newport i postao posljednji učesnik osmine finala FA Cupa

Tottenham je pobjedom nad Newportom (2:0) postao posljednji učesnik osmine finala engleskog FA Cupa.

U prvom meču u Newportu rezultat je glasio 1:1, te se večeras u Londonu odigrao revanš meč u kojem je domaćin zasluženo slavio i plasirao se u osminu finala najstarijeg klupskog takmičenja na svijetu.

U 26. minuti lijevi bek gostiju Butler je postigao autogol, a samo osam minuta kasnije Lamela je pogodio za vodstvo Spursa rezultatom 2:0, što je bio i konačan rezultat susreta.

Tottenham će u osmini finala igrati protiv Rochdalea. Ostali parovi su: Sheffield Wednesday - Swansea, WBA - Southampton, Chelsea - Hull, Leicester - Sheffield United, Huddersfield - Manchester United, Brighton - Coventry i Wigan - Manchester City.