Premiership
21

Tottenham savladao Manchester United za oproštaj od White Hart Lanea

Nogometaši Tottenhama pobijedili su na White Hart Laneu u okviru 37. kola Premiershipa ekipu Manchester Uniteda rezultatom 2:1.

Nakon 118 godina londonski klub napušta kultni stadion i premda mu rezultatski dvoboj s Unitedom nije mnogo značio, nogometaši Tottenhama ušli su u utakmicu s velikom željom da pobijede goste iz Manchestera.

S druge strane, Crveni đavoli su došli iscpljeni i ispresijecani izostancima u svim linijama.

Već u šestoj minuti Tottenham je došao u vodstvo kada je Wanyama pogodio na asistenciju Daviesa.

Do odlaska na odmor mogli su domaći postići još koji gol, ali je raspoloženi De Gea nekoliko puta sjajno intervenisao.

Samo što se krenulo s centra u nastavku meča Tottenham je udvostručio prednost. Strijelac je bio Kane, koji je iskoristio dodavanje Eriksena iz slobodnog udarca.

Crveni đavoli počasni gol postigli su u 71. minuti kada je Rooney pogodio na asistenciju Martiala.

Ipak, do kraja meča nisu imali snage da naprave dodatni pritisak pa su pretrpjeli poraz od raspoloženih domaćina.

Tottenham je uprkos pobjedi ostao drugoplasirana ekipa Premiershipa, dok je Manchester United na šestoj poziciji.