13

Tottenham savladao Fulham, Kane konačno pogodio u augustu

Kane se upisao u strijelce u augustu u 15. meču u karijeri (Foto: EPA-EFE)
Današnjim susretima od 16 sati nastavljeno je drugo kolo engleskog Premiershipa.

Nakon remija Cardiffa i Newcastlea bez pogodaka, na četiri susreta viđeno je 12 pogodaka.

Najzanimljivije je bilo na Wembleyju gdje je Tottenham dočekao Fulham. Spursi su poveli u 43. minuti susreta kada je Moura pogodio. No, u 52. minuti Mitrović je poravnao rezultat na 1:1.

U 74. minuti Trippier je "beckhamovski" iz slobodnjaka pogodio za novo vodstvo Tottenhama, a samo tri minute kasnije u strijelce se upisao i Harry Kane.

Zanimljivo, ovo je bio prvi Kaneov pogodak u karijeri u augustu. Engleskom reprezentativcu je u osmom mjesecu ovo bila 15. utakmica, a do pogotka je stigao nakon 49 udaraca.

Bournemouth je nakon preokreta slavio u gostima kod West Hama rezultatom 2:1. Arnautović je u 33. minuti iz penala pogodio za vodstvo domaće ekipe, a preokret gostima za koje je branio Begović donijeli su Wilson u 60. i Cook u 66. minuti meča.

Istim rezultatom Everton je kod kuće savladao Southampton (Walcott 15., Richarlison 31. - Ings 54.), dok je Leicester savladao Wolverhampton rezultatom 2:0 (Doherty autogol 29., Maddison 45.).