0

Tottenham razbio Millwall u četvrtfinalu FA Cupa, Kane se povrijedio

Tottenham je razbio Millwall u četvrtfinalu FA Cupa rezultatom 6:0 i tako postao treći polufinalista nakon Manchester Cityja i Arsenala.

Ipak, navijači Spursa mogli bi ovu utakmicu pratiti po lošem s obzirom da se povrijedio najbolji igrač ekipe Harry Kane.

Napadač Spursa je u 6. minuti šutirao ka golu Millwalla, a štoper domaće ekipe Cooper mu je uklizao i pokupio ga, te je tom prilikom Kane zaradio povredu skočnog zgloba.

Pune četiri minute mu se ukazivala pomoć, a na kraju ga je Pocchetino morao zamijeniti i u 10. minuti umjesto njega u igru je ušao Eriksen.

Upravo je Danac postigao vodeći pogodak za Spurse u 31. minuti na Allijevu asistenciju. Potom je Son dao dva pogotka u 41. i 54. minuti, a zatim se Eriksen odužio Alliju za asistenciju u 72. minuti.

Na 6:0 povisio je rezervista Janssen u 80. minuti nakon samo pet minuta provedenih na terenu, a Son je kompletirao hat-trick u 90+2. minuti uz veliku pomoć golmana gostiju Kinga kojem je lopta prošla kroz noge.

Posljednjeg učesnika polufinala FA Cupa dobit ćemo sutra navečer kada od 20:45 budu igrali Chelsea i Manchester United.