Engleska Premier liga
0

Tottenham poražen i od davljenika QPR-a

U posljednjoj subotnjoj utakmici 35. kola prve engleske nogometne lige Tottenham je napravio veliki korak unazad u borbi za mjesta koja dogodine vode u Ligu prvaka.

Poraženi su nogometaši Harryja Redknappa kod Queens Park Rangersa s 1-0 čime su ostali tri boda u zaostatku za Newcastleom koji je ranije na svom travnjaku isprašio Stoke City s 3-0.

Jedini pogodak na utakmici gledatelji su mogli vidjeti u 24. minuti prvog dijela kada je savršeno izvedenim slobodnim udarcem Adel Taarabt, bivši igrač Tottenhama, doveo QPR u vodstvo.

Isti je igrač u 78. minuti utakmice dobio drugi žuti karton nakon rasprave sa sudijom čime je ostavio svoju ekipe na cjedilu u posljednjih 17 minuta utakmice (pet minuta nadoknade). No, QPR je izdržao i upisao velika tri boda kojima je pobjegao na isto toliku udaljenost od mjesta koje vodi u niži rang takmičenja.

Tottenham je, pak, došao u situaciju da se mora nadati kiksu Newcastlea do kraja sezone da bi ga smijenio na 4. mjestu.

1. Man Utd 34 26 4 4 82-28 +54 82
  2. Man City 34 24 5 5 85-27 +58 77
  1. Arsenal 35 20 5 10 67-43 +24 65
  2. Newcastle 34 18 8 8 53-42 +11 62
  3. Tottenham 34 17 8 9 57-39 +18 59
  4. Chelsea 34 16 10 8 56-38 +18 58
  5. Everton 33 13 8 12 38-34 +4 47
  6. Liverpool 33 12 10 11 40-36 +4 46