Premiership
3

Tottenham pobijedio Luton s igračem manje i došao na lidersku poziciju

E. B.
Nogometaši Tottenhama su slavili na gostovanju kod Lutona rezultatom 1:0 i stigao na prvu poziciju na tabeli Premierhipa.

Tottenham je krenuo ofanzivno od prve minute i redale su se šanse pred golom domaćina, a najbolju u prvom poluvremenu je imao Richarlison koji je promašio nemoguće.

[TWITTER]231007075[/TWITTER]

U posljednjim sekundama prvog poluvremena Tottenham je ostao sa desetoricom na terenu kada jezbog drugog žutog kartona isključen Yves Bissouma.

No, i sa igračem manje Tottenham je imao svoje šanse, a do pobjede je stigao u 52. minuti kada je Maddison sjajno uposlio Mickyja Van De Vena koji je pogodio za konačnih 1:0.

Tottenham je sada prvi na tabeli, barem privremeno, dok svoj susret osmog kola sutra ne odigraju Arsenal i Manchester City. U slučaju remija u tom duelu, Tottenham će ostati na prvom mjestu.