Premiership
0

Tottenham i dalje maksimalan

Treću pobjedu u trećemu kolu engleskog nogometnog prvenstva ubilježila je ekipa Tottenhama.

Nakon što su se na otvaranju sezone obračunali s Liverpoolom (2-1), a potom održali nogometnu lekciju Hull Cityju (5-1), Spursi su krenuli na novo gostovanje, ovaj puta kod West Hama.

Nakon rezultatski mirnog prvog poluvremena sve najvažnije dogodilo se u nastavku igre. Već na samom otvaranju Carlton Cole je iskoristio spuštanje lopte glavom Luisa Jimeneza i udarcem lijevom nogom izvan granice kaznenog prostora prevario Carla Cudicinija.

Bilo je to u 49. minuti, a već u 54. Spursi su izjednačili rezultat preko Jermaina Defoea koji iz sredine šesnaesterca upućuje visoku loptu iza Roberta Greena. Ljevica Aarona Lennona, nakon dodavanja s Ćorlukom, odlučila je pobjednika susreta u 79. minuti.

Vedran Ćorluka odigrao je cijelu utakmicu, a Luka Modrić do 87. minute kada ga je, kao taktičku zamjenu, iz igre izvadio Harry Redknapp i na travnjak poslao Jamiea O'Haru.

Nakon nepotpunog trećeg kola engleske Premier lige Spursi su vodeća ekipa prvenstva s maksimalnim učinkom od devet bodova.