Neredi u Ženevi
56

Tosunu na tribinama napali porodicu, turski napadač prijetio i zaradio isključenje

Reprezentacije Turske i Tunisa sinoć su u Ženevi odigrali prijateljski meč, koji je završen rezultatom 2:2, a utakmicu je obilježio incident u kojem je sudjelovao Evertonov napadač Cenk Tosun.

Turska je povela golom upravo Tosuna s jedanaest metara u 54. minuti, a tada je neko na tribinama gdje su bili smješteni tuniški navijači napao njegovu porodicu.

Prema njegovom ocu i ujaku poletjela je i neka zapaljiva naprava, zbog čega je kapiten Turske pobjesnio.

Došao je do tog dijela tribine, prijetio je klanjem navijačima Tunisa i želio se s njima obračunati.

Saigrači su ga jedva smirili, meč je bio prekinut, a Tosun je na kraju dobio crveni karton.

Ujedno mu je to bilo prvo isključenje u karijeri, dok je nakon nekoliko minuta utakmica ipak nastavljena.