5

Torino i Atalanta remizirali, Zukanović odigrao cijeli meč

Torino i Atalanta podijelili su bodove u prvoj nedjeljnoj utakmici 22. kola Serije A.

Domaće je u vodstvo doveo Falque u 16. minuti utakmice nakon dobre asistencije Barreca.

Atalanta je pred kraj prvog poluvremena propustila sjajnu šansu kada je Hart čudesno intervenisao i odbranio udarac Contija.

Nešto bolju igru tokom cijele utakmice gosti su krunisali izjednačujućim golom Petagna u 66. minuti susreta, a asistirao je Jasmin Kurtić.

Do kraja ovog vrlo lošeg meča nije bilo uzbuđenja, pa je konačni rezultat glasio 1:1.

Bh. reprezentativac Ervin Zukanović odigrao je svih 90 minuti u ekipi Atalante, a u drugom poluvremenu zaradio je žuti karton.

Nakon ovog remija Atalanta je ostala na šestom mjestu Serije A sa 39 osvojena boda, dok je Torino na 9. poziciji.