Wwin liga BiH
28

Tok utakmice: Zvijezda 09 - Željezničar 2:1

N. M.
Nogometaši Zvijezde 09 i Željezničara odigrali su danas u Ugljeviku svoj duel 22. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine, a tekstualni prijenos ove utakmice mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice. Zvijezda 09 je savladala Željezničar rezultatom 2:1.

90+4' - Dugo je trajao prekid jer je na terenu ležao povrijeđeni Saliman, a nakon toga Željo ne uspijeva stvoriti pritisak pred golom Zvijezde. I dalje je 2:1.

90' - Pet minuta nadoknade izgubljenog vremena.

89' - Igra se na sredini terena, vrijeme curi i Zvijezda 09 je sve bliža pobjedi koja bi joj donijela vrijedna tri boda u borbi za opstanak, u kojoj je i tim s Grbavice.

86' - Željezničar izgleda nemoćno u finišu meča. Autogol Selimovića u potpunosti je "presjekao" ekipu Brune Akrapovića.

83' - Šipovac umjesto Vadzea kod domaćina. Sve je manje vremena za Želju da makar izbjegne poraz i upiše bod.

80' - Boljević je napustio teren, a zamijenio ga je Mekić kojem je ovo prvi nastup u proljetnoj polusezoni.

78' - Hiroš dobro šutira iskosa s lijeve strane, ali još bolje to brani Jelovac. Prethodno je Hiroš pokušao i direktno iz kornera pogoditi, ali golman Zvijezde je i tada bio na visini zadatka.

75' - Karaklajić je propustio priliku nakon ubačaja Mulalića s desne strane. Između Cocalića i Cavnića je ipak uspio samo da šutira visoko preko gola.

74' - Željezničar sada juri zaostatak od jednog gola, ali ne uspijeva da stvori ozbiljniji pritisak na zadnju liniju Zvijezde 09.

69' - Štilić, Mijić i Drljo su u igri umjesto Selimovića, Karića i Amoaha.

65' - Vadze je centrirao s desne strane, a Selimović glavom s deset metara zakucava loptu u vlastitu mrežu za potpuni preokret Zvijezde 09!

63' - GOOOOOL! Zvijezda 09 vodi! Nestvaran autogol postigao je Selimović i to je 2:1.

61' - Karaklajić mijenja Racu u timu Zvijezde 09.

60' - Dobra prilika za Želju! Hiroš fantastično pronalazi Amoaha pred golom domaćih, ali nogometaš iz Gane je slabo šutirao glavom.

56' - Solidan napad Željezničara završen je slabim centaršutem Galića s desne strane. Nije bilo opasnosti po Jelovca.

50' - Haračić je sada bio u dobrom prodoru, ali pretjerao je i krenuo predriblati dvojicu nogometaša pa je zaustavljen.

47' - Vukoja sjajno šutira s ivice kaznenog prostora, ali odlično interveniše Muftić i spašava Plave.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme utakmice.

45' - Kraj prvog poluvremena! Neriješeno je nakon 45 minuta igre jer je rezultat 1:1.

45'' - Centrirao je Hiroš, ali nije bilo opasnosti po domaćina u ovoj situaciji.

45' - Saliman je napravio prekršaj u opasnoj zoni i zaradio žuti karton. Prilika za Želju da zaprijeti iz slobodnjaka.

45' - Minut nadoknade u Ugljeviku.

44' - Tomanović šutira sa skoro 30 metara, Muftić bez problema hvata loptu.

40' - Saliman je protutnjao po lijevoj strani i pobjegao odbrani Željezničara, a onda odigrao povratnu loptu u peterac, odakle Vadze pogađa za 1:1.

40' - GOOOOOL! Zvijezda 09 je poravnala!

38' - Haračić je sada bio u skoku nakon novog ubačaja Amoaha, ali interveniše Jelovac. Prethodno je Tomanović zaradio žuti karton kod domaćina.

35' - Šapić pokušava da uzvrati na drugoj strani, ali brani to bez problema Muftić.

Nogometaši Želje slave vodeći gol (Foto: Adem Ćatić/fkz.ba)

33' - Amoah se izborio za jednu loptu na desnoj strani, potom centrirao na drugu stativu, a tamo glavom loptu u mrežu šalje Boljević!

32' - GOOOOOL! Željezničar je poveo! Boljević je pogodio i iskupio se za promašaj!

28' - Kolosalna prilika za Želju! Boljević je izašao sam pred Jelovca, ali na kraju traljavo šutira pored gola!

26' - Hioš je zaradio žuti karton zbog prekršaja nad igračem domaćih.

24' - Prva šansa za Željezničar! Haračić šutira glavom nakon ubačaja Galića s desne strane, no prilično lagano je to odbranio golman Jelovac, ali bio je ovo prvi šut u okvir gola igrača Željezničara.

20' - Blizu 300 navijača Željezničara doputovalo je na ovo gostovanje i bodre Plave u nastojanju da dođu do trijumfa.

Manijaci u Ugljeviku (Foto: Screenshot)

19' - Izveo je Željezničar korner preko Hiroša, ali otklonili su domaći opasnost ispred svog gola.

17' - Izrazito borbenu igru oba tima gledamo od početka, ali i Zvijezda i Željo mnogo griješe i ne mogu da stvore nikakvu ozbiljniju situaciju pred golom rivala.

13' - Vadze je šutirao s 30 metara nakon kombinacije sa saigračima iz slobodnog udarca, ali Muftić je lagano uhvatio tu loptu.

10' - Bolni jauci Galića odjekivali su stadionom nakon njegovog duela sa Tomanovićem. No, nastavio je bek Željezničara utakmicu i bez ukazivanja ljekarske pomoći.

7' - Igra se uglavnom na sredini terena i još uvijek nema pravih uzbuđenja.

2' - Opasan napad Zvijezde 09, a Cavnić u posljednji čas interveniše ispred Race, koji bi krenuo sam prema Muftiću da je dočekao ovo dodavanje Salimana.

1' - Počela je utakmica!

14:00 - Kasni početak utakmice. Nogometaši su tek izašli na teren, čeka se da Topuzović da znak za start meča.

13:50 - Utakmicu će suditi Elvedin Topuzović iz Tuzle, kojem će pomagati Amer Macić i Tarik Mulasmajić.

13:45 - U prošlom kolu je Željezničar u gradskom derbiju deklasirao Sarajevo s 3:0 i s dosta samopouzdanja je stigao na ovo gostovanje, dok je Zvijezde 09 prethodnog vikenda poražena od Tuzla Cityja na Tušnju 2:0.

U posljednjih pet kola Zvijezda 09 ima dvije pobjede i tri poraza, dok je Željo na omjeru od jedne pobjede, remija i tri poraza.

13:40 - Bit će ovo duel timova iz donjeg dijela tabele. Zvijezda 09 je posljednjeplasirana sa 14 osvojenih bodova, dok se Željo nalazi na 9. poziciji sa devet bodova više (23).

Plavi s Grbavice će na ovom susretu tražiti i prve bodove u gostima ove sezone, pošto su, vjerovali ili ne, izgubili svaki od dosad 10 odigranih susreta "na strani".

13:35 - Treneri Darko Milisavljević i Bruno Akrapović odabrali su sljedeće startne postave za ovaj duel:

Zvijezda 09: Jelovac, Ristanović, Tomanović, Raca, Mulalić, Šapić, Ponjević, Maksimović, Vukoja, Saliman, Vadze.

Na klupi su ostali Damjanović, Janković, Šipovac, Rahimić, Savić, Dujković, Malić, Milovanović, Ostojić, Karaklajić i Ivančić.

Željezničar: Muftić, Cocalić, Cavnić, Selimović, Radinović, Galić, Karić, Hiroš, Boljević, Amoah, Haračić.

Na klupi su ostali Dujmović, Mijić, Drina, Mahmić, Bilal, Fočo, Mekić, Radovac, Drljo, Štilić i Zubanović.

13:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na direktan tekstualni prijenos utakmice 22. kola Wwin lige BiH između Zvijezde 09 i Željezničara.