Tok utakmice: Željezničar - Velež 0:0

H. H.
Detalji s utakmice Željezničar- Velež (Foto: T. S./Klix.ba)
(Foto: T. S./Klix.ba)
U osmom kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu Grbavica sastali su se Željezničar i Velež (0:0), a tekstualni prijenos meča mogli ste uživo pratiti na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice

Željezničar - Velež 0:0

90' - Igrat će se još pet minuta sudijske nadokande.

88' - Velika šansa za Velež! Ćosić je odigrao povratnu loptu za Anđušića koji je sa 7-8 metara neometan šutirao pored gola.

83' - Još jedna dobra šansa za Želju. Juričić je oduzeo jednu loptu Zvoniću, ali nije imao mnogo opcija da asistira i igrači Veleža su ga izblokirali.

78' - Anđušić je zamijenio Vehabovića u redovima Veleža.

73' - Nema gola! Juričič je promašio penal, šutirao je visoko preko gola!

70' - Penal za Željezničar! Zdunić je pao nakon duela sa Zvonićem, a sudija Jelić je pokazao na bijelu tačku.

68' - Juričić se namjestio na udarac sa 20-ak metara, ali šutirao je ravno u Bogdanovića.

64' - Dvostruka izmjena u redovima Željezničara. Beća je zamijenio Boju, a umjesto Subašića u igri je Zdunić.

58' - Velika šansa za Velež! Nakon vrlo dobre akcije Rođenih, Zajmović je glavom spustio loptu za Vehabovića koji je s desetak metara šutirao pored gola.

55' - Crnčević je dobio žuti karton u redovima Željezničara.

50' - Mujezinović je krenuo sam ka golu, ali odlučio se za pas na drugu stranu i propala je dobra prilika za Željezničar.

49' - Veliki pritisak Želje na početku drugog dijela. Subašić je izveo prekid iskosa s desne strane, ali lopta je prohujala pored gola.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme na Grbavici. U redovima Veleža u igru je ušao Zvonić, a izašao je Isić.

Kraj prvog poluvremena

40' - Žuti karton za Isića nakon igranja rukom, ali nakon prekida i ubačaja nije bilo opasnosti po gol gostiju.

38' - Finiš prvog dijela igre. Igra se borbeno i diciplinovani, ali nedostaju golovi za bolju utakmicu. Počela je padati i kiša u ovim trenucima.

34' - Nakon duže vremena vidjeli smo jedan pokušaj, ali udarac Radovca je otišao pored gola.

31' - Opao je tempo igre u ovim trenucima, nakon vrlo dobrih 20-ak minuta.

27 - Mujezinović je grubo faulirao Vehabovića, ali on je taj koji se žali na povredu.

21' - Vehabović je odlično šutirao iz slobodnog udarca sa 20 metara, ali Bender je dobro odbranio.

17' - Stopostotna šansa za Željezničar! Nakon četvrtog kornera lopta se odbila do Juričića čiji udarac s pet metara brani Bogdanović.

15' - Gledamo otvorenu utakmicu s obje strane. Željezničar je izveo treći korner na meču, ali ponovo nije bilo opasnosti.

10' - Velika šansa za Velež! Ćosić je nezgodno šutirao, a s gol-linije loptu je izbacio Vrhovac.

4' - Prvi korner za Plave, ali reagovala je odbrana Željezničara.

1' - Već u prvom napadu Velež je pokušao preko Zajmovića, ali lopta ide preko gola.

1' - Počela je utakmica na Grbavici.

16:55 - Oko 10.000 gledalaca napravilo je fenomenalnu atmosferu. Igrači oba tima izlaze na teren uz pjesmu "Grbavica".

16:50 - Glavni sudija meča je Frano Jelić iz Širokog Brijega.

16:45 - Navijači Željezničara na današnji meč protiv Veleža i proslavu 100. rođendana kluba došli su svečano obučeni.

16:40 - Velež je trenutno na petoj poziciji sa 11 osvojenih bodova, jedan više od Željezničara koji ima deset bodova. Eventualnom pobjedom Plavi bi se približili Sarajevu na četvrtoj poziciji na jedan bod i to uoči derbija koji se igra u srijedu.

16:35 - Željezničar ovaj meč dočekuje nakon skromih osam kola u kojima su ostvarili dvije pobjede, dva poraza i četiri remija, dok Velež na Grbavicu dolazi uzdrman nakon poraza od Zrinjskog u mostarskom derbiju i svakako da će i oni tražiti dobar rezultat kako bi se iskupili svojim navijačima.

16:30 - Plavi će na ovome meču proslaviti 100. rođendan i nema sumnje da će navijači ispuniti tribine i napraviti sjajnu atmosferu i ambijent.

16:30 - Poznati su i sastavi timova:

Željezničar: Bender, Malić, Crnčević, Kosorić, Subašić, Mujezinović, Juričić, Vrhovac, Blažević, Bojo, Mekić.

Velež: Bogdanović, Radović, Zeljković, Ćosić, Isić, Hasanović, Salčin, Radovac, Vehabović, Zajmović, Dejanović.
16:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos susreta 9. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine u kojem se sastaju Željezničar i Velež. Susret se igra na stadionu Grbavica s početkom u 17 sati.