1

Tok utakmice: Željezničar - GOŠK 2:3

S. G.
(Foto: I. L./Klix.ba)
Nogometaši GOŠK-a večeras su senzacionalno slavili na stadionu Grbavica protiv Željezničara rezultatom 3:2, a tekstualni prijenos tog meča mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.

90' Kraj utakmice!

90' Kakva ludnica i kakva drama na Grbavici! Još se igra.

90' Nižić je sjajno pogodio nakon duge akcije koja se izrodila kao kontra! Gosti su pred velikom pobjedom!

90' GOOOOOOOOOOL! GOŠK ponovo vodi!

90' Kakvu priliku ne koristi Turanjanin! Mogao je sada on postati junak svog tima, ali je iz sjajne situacije šutirao pored gola!

90' Šutirao je Mekić, Bobić ponovo loše reaguje nakon čega Haračić glavom posprema loptu u mrežu za veliko slavlje!

90' GOOOOOOOOOOOL! Izjednačenje na Grbavici, strijelac je Haračić!

88' Korner za Plave. Mogu li do gola?

86' Šta su sada upropastili igrači Željezničara! Bobiću je ispala lopta iz ruku kad ju je trebao pokupiti rutinski, ona dolazi do Drlje, ali njegov udarac bio je neprecizan! Ostaje 1:2.

85' Još pet minuta igre u regularnom dijelu. Mini presing Željezničara.

81' Amoah je sve sam uradio. Izdriblao je svog čuvara i šutirao, ali ide to malo pored gola!

80' Štilić ulazi u igru. Velike ovacije za kapitena Željezničara koji se vraća na teren nakon dugo vremena.

75' Zaista sjajan solo gol napadača ekipe iz Gabele. Ovo je bio prvi Hasukićev gol u sezoni.

74' GOOOOOOOOOOOL! GOŠK vodi na Grbavici sa 2:1. Sjajno je Hasukić probio po lijevoj strani i preciznim udarcem iskosa pogodio za svoj tim!

72' Nakon kornera za Plave Cocalić je uspjeva zahvatiti loptu glavom iz peterca. Propala je velika šansa za domaće...

70' Velika bakljada popularnih Manijaka na južnoj tribini povodom 70. rođendana stadiona Grbavica.

70' Umjesto da Željezničar napada i traži drugi gol, GOŠK je taj koji ima blagu inicijativu.

66' Teren stadiona Grbavica natopljen je vodom. Lopta se otežano kreće i igračima oba tima sve je teže da razviju igru.

63' Izmjena u taboru Plavih. Turunjanin mijenja Ćosića.

62' Žuti karton za strijelca gola, ali i za Kosorića koji tako neće igrati u narednom meču svog tima protiv Sloge.

60' Igrač gostiju je izveo slobodnjak iskosa sa nekih 20 metara i pogodio u same rašlje gola Muftića. Jedan od ljepših pogodaka ove sezone.

60' GOOOOOOOOOOL! Kakav pogodak Dine Skorupa!

56' Nova dobra šansa za domaće. Večeras super-raspoloženi Ćosić je promiješao nekoliko svojih čuvara, kreirao sebi poziciju i šutirao, lopta ide malo pored stative gostiju!

54' Skorup iz slobodnog udarca sa nekih 25 metara šutira preko gola.

50' Kakvu priliku sada propušta Sulejman Krpić! Ćosić je želio proigrati Ovčinu, ali se lopta odbila do napadača Plavih kojem udarac u situaciji 1 na 1 brani golman Bobić!

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Izmjena na pauzi nije bilo.

45' Kraj prvih 45 minuta nakon kojih Željezničar vodi sa 1:0 golom Nedima Mekića.

40' Sami je finiš prvog dijela. Igra se po izuzetno teškim vremenskim uslovima.

34' Drljo je primirio jednu loptu sa lijeve strane i šutirao, ali odbrana gostiju to blokira. Nedim Mekić je bio na mjestu i pogodio u same rašlje gola gostiju!

34' GOOOOOOOOOL! Željezničar vodi sa 1:0! Strijelac je Nedim Mekić!

32' GOŠK se ne namjerava braniti večeras na Grbavici. Svoj je šut sa nekih 25 metara okušao i Gogić, ide to pored stative Muftića.

28' Plavi prijete nakon dugo vremena. Poslije kornera lopta je došla do Bibera čiji je udarac izblokiran. U nastavku napada Amoah je loptu odložio za Mekića, a ovaj loptu šalje preko gola gostiju.

23' Kiša na stadionu Grbavica neumoljivo pada. Igračima jednog i drugog tima sve je teže...

19' - Sjajna šansa za GOŠK! Mihaljević je lijepo proigrao Ramljaka koji je izašao sam ispred Muftića, ali golman Želje je dobro odbranio i spasio svoj tim.

16' - Plavi imaju više od igre, ali bez izrezitih prilika za gol.

10' - Nova šansa za Želju. Drljo je lijepo iz prve šutirao, ali lopta je otišla pored gola.

7' - Drljo je snažno šutirao, ali ravno u Bobića. Na drugoj strani GOŠK je prijetio iz kontre, ali bez kvalitetne završnice.

3' Uvodne minute susreta. Za sada bez uzbuđenja.

1' Utakmica je upravo počela! Sretno svim akterima!

18:27 U toku je tradicionalni intoniranje himne Željezničara. Prelijepe scene na stadionu Grbavica na kojem se nalazi nekoliko hiljada navijača.

18:25 Igrači su odradili zagrijavanje i uskoro će izaći na teren kako bi susret počeo.

18:12 Jaka kiša koja trenutno pada u Sarajevu će sasvim sigurno pokvariti štimung na stadionu Grbavica zbog čega se očekuje i nešto manja posjeta.

Ipak, najvatreniji navijači Plavih i pored toga spremaju proslavu dostojnu 102. rođendana ovog kluba.

18:05 Treneri oba tima odlučili su se za početne postave u ovom duelu.

Za Željezničar počinju: Muftić, Kosorić, Cocalić, Krpić, Mekić, Drljo, Biber, Galić, Amoah, Ovčina i Ćosić.

GOŠK kreće u sastavu: Bobić, Šuta, Skorup, Ramljak, Musulin, Šero, Radenović, Mihaljević, Obšivač, Mandić i Gogić.

18:00 U pitanju je drugi meč ovog kola u kojem će Plavi za 102. rođendan kluba pokušati da poprave dojam nakon poraza od Veleža i dođu do nova tri boda.

S druge strane, GOŠK na krilima sjajnog remija sa Sarajevom u prošlom kolu (2:2) želi pomrsiti račune još jednom klubu iz bh. prijestolnice.

18:00 Poštovani čitaoci portala Klix.ba dobro vam večer i dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice Željezničar - GOŠK.