(Foto: G. Š./Klix.ba)
Na stadionu Rođeni u Mostaru igrao se duel posljednjeg 33. kola nogometne Premijer lige BiH između Veleža i Sarajeva, a na portalu Klix.ba mogli ste pratiti tekstualni prijenos ovog susreta.
Kraj utakmice

Velež - Sarajevo 3:0 (Zajmović 26', 60', 63')

90' - Čataković je šutirao preko gola.

90' - Imat će Sarajevo još jednu šansu iz slobodnog udarca. Zvonić je srušio Bagarića na 20 metara od gola Ribića.

87' - Sami finiš utakmice, igra se sve manje i čini se da obje ekipe samo čekaju posljednji sudijski zvižduk koji će ujedno za ova dva tima označiti i kraj sezone.

84' - Posljednje dvije izmjene i u ekipi Sarajeva. Čataković i Kobiljar su na terenu umjesto Ramića i Suljića.

82' - Brandao izlazi iz igre uz velike ovacije s tribina. Nakon pet godina napušta klub, a umjesto njega na terenu je Drina. Također, Dudić je šansu dao i golmanu Ribiću koji je ušao umjesto Bogdanovića.

79' - Kapić je imao šansu iz slobodnog udarca, ali je šutirao jako loše, baš kao i Bodul prije osam minuta.

77' - Hasanović je dobio žuti karton nakon oštrog prekršaja nad Ramićem.

75' - Ramić šutira s desne strane, ali bez većih problema to brani Bogdanović.

71' - Bodul je loše šutirao iz slobodnog udarca, a nakon toga je preko gola šutirao i Velkoski.

70' - Bodul je na terenu umjesto Varešanovića, a u igru je ušao i Bagarić umjesto Ahmetovića.

66' - Nova šansa za Velež, udarac Ćosića je odbranio Dizdarević.

65' - Nova velika šansa za Zajmovića, ali je sada bio sebičan i loše je šutirao preko gola.

Velež - Sarajevo 3:0 (Zajmović 63')

63' - Goooooooooooooooool! Zajmović je nezaustavljiv za odbranu Sarajeva! Sada je opet dobio loptu, prvobitno mu je udarac blokiran, a onda iz "mrtvog ugla" postiže treći gol i kruniše hat-trick. Potop Sarajeva u Mostaru.

Velež - Sarajevo 2:0 (Zajmović 60')

60' - Goooooooooooooool! Pršeš dodaje do Zajmovića, a ovaj rutinski pogađa u situaciji jedan na jedan. Ovo mu je treći gol protiv Bordo tima u ovoj sezoni, a i ranije je pogađao protiv Bordo tima igrajući za Željezničar.

59' - Velež postiže drugi gol preko Ćosića, ali je ranije Zajmović bio u nedozvoljenoj poziciji.

57' - Veliki pritisak Sarajeva i kao da je samo pitanje trenutka kada će gosti iz glavnog grada doći do poravnanja, ukoliko ne budu kažnjeni za svoje promašaje.

55' - Velika šansa za Sarajevo! Dupovac je šutirao nakon kornera, a stativa spašava Velež!

54' - Varešanović je dobro šutirao, ali Hasanović blokira loptu koja je išla prema golu.

51' - Neoprezan start Varešanovića na Šikala, ali je prošao bez žutog kartona.

50' - Ćosić je dodao loptu do Brandaoa, ali on iz teške pozicije šutira pored gola, odnosno pogađa vanjski dio mreže.

48' - Sarajevo je bolje otvorilo meč u drugom poluvremenu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Šikalo je na terenu umjesto Radovca kod domaćih, dok je kod gostiju ušao Velkoski umjesto Šećerovića.

Prvo poluvrijeme

45+2' - Pršeš je ubacio, a Ahmetović izbacuje loptu.

45+2' - Velež će iz kornera imati posljednju šansu u prvom poluvremenu.

45' - Igrat će se dvije minute sudijske nadoknade.

42' - Anđušić je bio u nedozvoljenoj poziciji. Sami finiš prvog poluvremena, a domaći vode golom Zajmovića u 26. minuti.

36' - Varešanović je dodao do Ahmetovića, ovaj pogađa za 1:1, ali je sudija opravdano svirao nedozvoljenu poziciju.

34' - Šećerović je neoprezno startovao na Radovca i dobio je žuti karton.

32' - Anđušić je šutirao iz slobodnog udarca, ali lopta odlazi preko gola.

Velež - Sarajevo 1:0 (Zajmović 26')

26' - Gooooooooooool! Zajmović pogađa za vodstvo Veleža od 1:0. Njegov sedmi ligaški gol u ovoj sezoni! Ahmetović je napravio veliku grešku, vratio loptu prema svom golmanu, a to je pratio Zajmović koji prije Dizdarevića stiže do lopte i nakon toga je šalje u mrežu.

Zajmović je tokom proslave pogotka skinuo dres i naravno, dobio žuti karton.

25' - Hasanović šutira glavom, Dizdarević krajnjim naporom brani ovaj udarac.

23' - Velika šansa za Velež! Radovac je uposlio Brandaoa, ovaj šutira s nekih šest-sedam metara, ali Dizdarević sjajno brani.

20' - Dobar napad Veleža, na kraju je Mujakić blokirao ubačaj s desne strane. Zajmović je na terenu umjesto povrijeđenog Ovčine.

16' - Ramić je dobro probao s distance, ali njegov udarac odlazi malo pored gola.

14' - Pršeš je ubacio, ali Ahmetović je bio na pravom mjestu i izbacio loptu.

14' - Prekid u ovom trenutku, Ovčini se ukazuje pomoć i ovaj krilni igrač Veleža će izvjesno napustiti utakmicu zbog bola u koljenu.

13' - Ovčina je bio u dobrom naletu, Suljić ga ruši i dobija žuti karton, prvi na današnjoj utakmici. Velež će imati slobodan udarac s desne strane.

11' - Nakon pogotka Veleža koji je poništen u 4. minuti, nismo vidjeli ozbiljnu šansu ispred jednog ili drugog gola.

9' - Napadač Veleža Ubiratan Brandao de Souza napustit će ovaj mostarski klub nakon pet godina koliko je proveo u dresu Rođenih, a danas mu je uoči oproštajne utakmice protiv Sarajeva uručen i poklon.

5' - Novi brz napad Veleža, ali je Brandao sada bio u nedozvoljenoj poziciji.

4' - Velež postiže gol u četvrtoj minuti i to preko Brandaoa, ali je sudija ranije svirao prekršaj.

2' - Navijači Fudbalskog klub Sarajevo vraćeni su neposredno prije ulaska u Mostar uoči utakmice protiv Veleža, saznaje Klix.ba.

1' - Utakmica je počela. S centra su krenuli igrači Sarajeva.

19:58 - Sve je spremno za početak utakmice.

19:50 - U Mostaru je trenutna temperatura 29 stepeni i nogometaši će imati sve uslove da nam pokažu jednu dobru nogometnu predstavu.

Najava utakmice

19:40 - Bit će ovo svojevrsna repriza finala Kupa BiH kojeg su nedavno odigrala ova dva kluba u Zenici. Tada je slavio mostarski klub te osvojio trofej i izlazak u Evropu.

Večerašnji duel nema rezultatski imperativ, ali je sigurna želja oba kluba da pobjedom zaključe sezone.

Velež se nalazi na šestom mjestu Premijer lige BiH, ali bi eventualnom današnjom pobjedom mogao preskočiti Željezničar i zauzeti petu poziciju ukoliko Plavi u nedjelju ne osvoje sva tri boda na gostovanju kod Slobode.

S druge strane, Sarajevo je jednu od najneuspješnijih sezona u novijoj historiji okončalo na četvrtom mjestu i na toj poziciji će ostati bez obzira na ishode posljednjeg kola.

Velež i Sarajevo su se ove sezone već dva puta sastali u prvenstvu. U septembru prošle godine bilo je 1:1 na stadionu Rođeni, dok je ekipa Feđe Dudića u decembru slavila na Koševu rezultatom 2:0.

19:30 - Glavni sudija današnjeg meča je Dražen Marić iz Bijeljine, a pomagat će mu Stefan Tešanović iz Istočnog Sarajeva i Nebojša Žugić iz Banje Luke. Četvrti sudija je Antoni Bandić iz Gruda.

Poznati su sastavi za današnji meč:

19:30 - Za Velež od prve minute igraju: Bogdanović, Zvonić, Hasanović, Ćosić, Ovčina, Pršeš, Radovac, Dejanović, Džanković, Brandao i Anđušić.

Na klupi su: Ribić, Isić, Šikalo, Peco, Vehabović, Zajmović i Drina.

Za Sarajevo od prve minute igraju: Dizdarević, Mujakić, Dupovac, Palić, Hebibović, Šećerović, Ramić, Kapić, Varešanović, Suljić i Ahmetović.

Na klupi su: Kanurić, Bodul, Velkoski, Islamović, Bagarić, Kobiljar i Čataković.

19:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice 33. kola nogometne Premijer lige BiH između Veleža i Sarajeva. Susret se igra na stadionu Rođeni u Mostaru s početkom u 20 sati.