SP u Kataru
0

Tok utakmice: Urugvaj - Južna Koreja 0:0

Nogometaši Urugvaja i Južne Koreje igrali su meč 1. kola grupne faze Svjetskog prvenstva u Kataru, a na portalu Klix.ba mogli ste pratiti tekstualni prijenos ovog susreta.
Kraj utakmice

Urugvaj - Južna Koreja 0:0

90+6' - Jako loš centaršut i golman Kim je to uhvatio. Nema više vremena...

90+6' - Korner za Urugvaj i posljednja šansa na utakmici.

90+5' - Nema šansi, čini se da u ovom meču, nažalost, nećemo vidjeti gol.

90' - Igrat će se sedam minuta sudijske nadoknade.

90' - Odmah šansa i na drugoj strani! Son je šutirao, lopta ide malo pored gola.

90' - Najbolja šansa na utakmici! Valverde je sjajno šutirao s distance, ali stativa spašava Južnu Koreju.

87' - Sve manje vremena da vidimo pogodak u ovoj nesadržajnoj utakmici.

81' - Šansa za Urugvaj, prva u drugom poluvremenu. Nunez je primio loptu na lijevoj strani, šutirao je, ali pored gola.

75' - Son je sada probao po lijevoj strani, ubacio je u sredinu, ali to izbija odbrana Urugvaja.

74' - U ekipi Južne Koreje izlaze Hwang, Lee i Na, a u igri su Cho, još jedan Son te drugi Lee.

71' - Urugvaj napada, sve su bliže golu Koreje, ali još uvijek ne mogu napraviti izrazitu šansu.

63' - Nunez je odlično probio po lijevoj strani, ubacio loptu u sredinu, ali golman Kim je uspio nekako uhvatiti. Cavani je u igri umjesto Suareza.

60' - Oprezno se igra, nema pravih šansi u posljednjih 10 minuta.

50' - Opasna situacija pred golom Urugvaja, Son je imao loptu, ali je Gimenez sjajno uklizao i oduzeo mu je.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, s centra su krenuli nogometaši Urugvaja.

Prvo poluvrijeme

45' - Igrat će se jedna minuta sudijske nadoknade.

43' - Stativa spašava Južnu Koreju! Nakon ubačaja iz kornera, Godin je glavom šutirao, ali okvir gola je spriječio gol.

34' - Najbolja šansa na utakmici! Eui-Jo Hwang je ostao sam na nekih desetak metara od gola Urugvaja, ali prizemno dodavanje s desne strane nije uspio pospremiti u mrežu.

27' - Velika šansa za Urugvaj! Išli su četiri protiv dva, ali je na kraju nisu uspjeli ni šutirati prema golu Koreje. Bilo je to prejako dodavanje za Nuneza koji nije uspio doći do lopte.

22' - Nova šansa za Urugvaj! Gimenez je dugom loptom pronašao Pellistrija na desnoj strani, on centrira za Nuneza koji je promašio loptu u izglednoj situaciji, a na drugoj stativi nije stigao ni Suarez da loptu pošalje u mrežu.

20' - Valverde je šutirao, ali lopta ide preko gola. Drugi pokušaj Urugvajaca na ovom meču.

18' - Južna Koreja odlična, može se čak i reći bolja u uvodnim minutama utakmice.

13' - Prva šansa za Urugvaj, ali Vecino nije najbolje zahvatio loptu glavom.

8' - Jung Na je odlično probio po desnoj strani, ali odbrana Urugvaja izbija u korner. Nakon ubačaja sa strane, nije bilo opasnosti.

5' - Žestoko se igra na početku utakmice, ali još uvijek nismo vidjeli pravu šansu.

2' - Nakon ubačaja sa strane, nije bilo opasnosti po gol Urugvaja.

1' - Meč je počeo. Samo što se krenulo s centra, Koreja je izborila prvi korner na meču.

13:55 - U toku je intoniranje himni, a nakon toga nas očekuje i početak utakmice.

13:47 - Urugvaj će se i na ovom prvenstvu osloniti na veterane poput Luisa Suareza i Diega Godina, dok je nastup Edinsona Cavanija i ranije bio pod znakom pitanja, pa će napadač Valencije za početak biti na klupi. No, za urugvajski napad to neće predstavljati problem jer će uz Suareza u napadu zaigrati Darwin Nunez.

13:45 - U ovoj grupi još nastupaju i selekcije Portugala i Gane, a njihov susret je na rasporedu u 17 sati.

13:45 - Poznati su početni sastavi:

Za Urugvaj od prve minute igraju: Rochet, Caceres, Godin, Gimenez, Olivera, Valverde, Vecino, Bentancur, Pellistri, Suarez i Nunez.

Za Južnu Koreju od prve minute igraju: Seung-Gyu Kim, Moon-Hwan Kim, Min-Jae Kim, Young-Gwon Kim, Jin-Su Kim, In-Beom Hwang, Jung Na, Jae-Sung Lee, Heung-min Son i Eui-Jo Hwang.

[TWITTER]1595524185174216704[/TWITTER]

13:45 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice 1. kola grupe H između selekcija Urugvaja i Južne Koreje. Meč se igra u Al Rayyanu, na stadionu Education City, s početkom u 14 sati.