SP u Kataru
3

Tok utakmice: Tunis - Australija 0:1

Nogometaši Tunisa i Australije igrali su meč 2. kola grupne faze Svjetskog prvenstva u Kataru, a na portalu Klix.ba mogli ste pratiti tekstualni prijenos ovog susreta.
Kraj utakmice

90+4' - Sve manje vremena da Tunis izbjegne poraz.

90' - Šest minuta sudijske nadoknade.

88' - Khazri je natrčao na povratnu loptu i šutirao, ali pravo u dobro postavljenog golmana Australije.

84' - Talbi (Tunis) je dobro zahvatio loptu iz voleja, ali je golman Australije Ryan to uhvatio. Posljednje promjene u ekipi Australije: Goodwin i Leckie izlaze, a ulaze Mabil i Baccus.

75' - Degenek ulazi umjesto Karačića u ekipi Australije.

72' - Šansa za Tunis! Msakni je probio po lijevoj strani i gađao je prvi ugao, spreman je bio Ryan, golman Australije. Dvije izmjene u ekipi Tunisa: Brown i Jebali su izašli, a ušli Kechrida i Khenissi.

67' - Ne predaju se Tunižani, na terenu je Khazri umjesto Laidounija.

65' - Abdi je drugi igrač na današnjoj utakmici koji je dobio žuti karton.

64' - Dvije izmjene u ekipi Australije: Izašli su Duke i McGree, a na terenu su Maclaren i oporavljeni Hrustić.

61' - Sassi (Tunis) je probao iz daljine, ali loše je to izveo i ostaje 1:0 za Australiju.

55' - Australci odgovaraju brzim kontranapadom, Goodwin je s lijeve strane tražio Dukea, ali je napadač Australije malo zakasnio.

50' - Vidi se želja kod igrača Tunisa da što prije pokušaju doći do gola. Kako u posljednjem kolu igraju protiv Francuske, pobjeda u ovom susretu im je neophodna ukoliko žele proći u nokaut fazu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Poluvrijeme

45+3' - Velika šansa za Tunis! Msakni je šutirao nakon prizemnog centaršuta s desne strane, ali njegov udarac je otišao malo pored gola.

45' - Igrat će se još pet minuta sudijske nadoknade.

41' - Najbolja šansa za Tunis. Brzo su izveli jedan aut, lopta je stigla do Dragera koji je bio sam na desnoj strani, ali je njegov udarac blokiran.

35' - Tunis nešto ofanzivniji nakon što je primio gol, ali sve je to daleko od kaznenog prostora Australije.

26' - Žuti karton za Laidounija nakon prekršaja na Goodwinu.

Tunis - Australija 0:1 (Duke 23')

23' - Gooooooooooooool! Australija dolazi u vodstvo od 1:0, Duke je glavom odlično pogodio nakon centaršuta s lijeve strane.

21' - Pokušaj Dragera s distance, ali lopta ide preko gola Australije.

19' - Prvi opasan napad Tunisa, Jebali je probio po desnoj strani, ali se Australci vraćaju na vrijeme i izbijaju loptu.

10' - Australija je nešto bolja u posjedu lopte i češće dolaze u zadnju trećinu terena, no prilika još uvijek nema.

6' - Loš početak utakmice, igra se isključivo na sredini terena.

1' - Utakmica je počela.

10:55 - Glavni sudija današnjeg meča je Daniel Siebert iz Njemačke.

10:53 - Igrači izlaze na teren, slijedi intoniranje himni, a nakon toga i početak prve utakmice današnjeg programa.

Još se sastaju:

14:00 Poljska - Saudijska Arabija

17:00 Danska - Francuska

20:00 Argentina - Meksiko

10:45 - Bit će ovo duel dvije ekipe koje su autsajderi u grupi D. Tunis je remizirao s Danskom u prvom kolu bez pogodaka, dok je Australije doživjela poraz od Francuske rezultatom 4:1.

10:45 - Poznati su sastavi:

Tunis meč počinje u sastavu: Dahmen, Meriah, Bronn, Talbi, Laidouni, Skhiri, Abdi, Drager, Msakni, Sliti i Jebali.

Za Australiju igraju: Ryan, Souttar, Rowles, Karačić, Behich, Mooy, Irvine, McGree, Goodwin, Leckie i Duke.

10:45 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice 2. kola grupne faze Svjetskog prvenstva u Kataru između selekcija Tunisa i Australije. Susret se igra s početkom u 11 sati.