Tok utakmice: Sarajevo - Tuzla City 0:1

D. P.
Bitka za važne bodove na Koševu (Foto: T. S./Klix.ba)
(Foto: T. S./Klix.ba)
Nogometaši Sarajeva i Tuzla Cityja na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović Hase" odigrali su utakmicu 27. kola Premijer lige BiH koja je završena rezultatom 0:1, a tekstualni prijenos utakmice možete pratiti uživo na portalu Klix.ba.

FT - Kraj utakmice i velika pobjeda Tuzla Cityja!

90+9' - Lazić je pokušao s vrha šesnaesterca udarcem, ali golman Fejzić spašava Tuzlake.

90+7' - Mehidić je promašio "nemoguće". Nanizao je dvojicu igrača Sarajeva i poslao ih na pod, a onda je iz peterca šutirao pored gola.

90+5' - Nema inicijative Sarajeva. Prošlo je pola nadoknade od planiranih 10 minuta.

90' - Deset minuta nadoknade nakon što se dugo ukazivala pomoć Kapiću na startu drugog dijela.

87' - Samo tri minute do kraja susreta. Sve manje nade za Bordo tim da dođe do poravnanja.

83' - Sada i pokušaj Čelikovića nakon kornera glavom, ali lopta odlazi pored gola Sarajeva.

82' - Velika šansa za Tuzla City. Prelijep potez Mišića, dribling po lijevoj strani i udarac, ali je Dizdarević odbranom održao Sarajevo u igri u današnjem susretu.

81' - Sarajevo kontroliše igru, ali promjene rezultata nema. Nema ni velikih prilika za Bordo tim nakon onog pokušaja Hebibovića.

78' - Centimetri su dijelili da Džafić dotakne loptu i provede je u mrežu Sarajeva.

74' - Najbolja šansa za Sarajevo! Pidro je ubacio s lijeve strane, a s ivice peterca volej hvata Hebibović, no lopta odlazi tik pored stative.

71' - Pokušao je Bagarić glavom, ali lopta odlazi visoko preko gola.

69' - Sarajevo nešto agilnije nakon što se nastavila utakmica. Ipak, nema velikih prilika niti inicijative koja bi mogla donijeti poravnanje.

64' - Čataković šutira iz slobodnog udarca s velike distance, ali lopta se odbija od živi zid u korner. Prvi ubačaj iz ugla za domaći tim u 65. minuti.

57' - Najbolja šansa za Sarajevo. Pidro je došao do lopte nakon greške odbrane Tuzla Cityja, ali je Fejzić spasio goste.

54' - Čini se da je svjestan bio Kapić dok su ga ubacivali u vozilo hitne pomoći.

53' - Hitna pomoć je reagovala i odvezla Kapića s terena. Nadamo se da će sve biti u redu. Vezista Bordo tima je sam pao na terenu nakon čega su scene bile jezive.

49' - Strašne scene na Koševu. Rifat Kapić je izgubio svijest. Nadamo se da će sve biti u redu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Očekujemo nešto ofanzivniju igru Sarajeva u nastavku.

HT - Kraj prvog poluvremena!

45' - Minuta sudijske nadoknade.

39' - "Lopovi, lopovi" odjekuje Koševom nakon vodećeg gola Džafića. Čini se da je pogotku prethodilo igranje rukom nakon čega su uslijedili žestoki protesti.

35' - GOOOOL! Prva šansa na utakmici i vodstvo gostiju. Džafić je izašao sam pred Dizdarevića i matirao golmana domaćih.

30' - Najuzbudljiviji detalj prvog poluvremena! Džafić je oboren u kaznenom prostoru Sarajeva, tražili su gosti penal, ali sudija se nije oglasio.

29' - Još uvijek nema šuteva na ovoj utakmici. Pola sata igre je iza nas.

23' - Huso Karjašević je prvi zapisani igrač pošto je rukama s leđa povlačio Dala Varešanovića.

20' - Prvih 20 minuta za zaborav na Koševu.

17' - Prva ozbiljnija situacija pred golom Tuzla Cityja, ali je Čataković gotovo promašio cijelu loptu nakon povratne lopte Varešanovića.

14' - Nema nikakvih uzbuđenja u ovim trenucima.

9' - Sada i Tuzla City nešto duže ima posjed lopte, ali i dalje nema nikakvih pokušaja na obje strane.

6' - Dva puta su nogometaši domaćeg tima odigrali dobru akciju po lijevoj strani, ali oba puta Selmir Pidro nije uspio centrirati na željeni način.

4' - Lopta od samog starta u nogama igrača Sarajeva, ali još uvijek čekamo na prvi ozbiljan napad.

1' - Utakmica je počela! Održana je minuta šutnje za tragično preminulu djevojku Elmiru Sefo koja je stradala nakon zemljotresa koji je pogodio BiH sinoć.

16:56 - Igrači oba tima uskoro izlaze na teren i utakmica ubrzo počinje.

16:51 - S druge strane, na zvaničnoj stranici Tuzla Cityja naveli su kako je u pitanju utakmica sezone i ključni okršaj u borbi za Evropu nakon ispadanja iz Kupa BiH od Veleža.

16:45 - Trener Bordo tima Aleksandar Vasoski najavio je ofanzivno Sarajevo od samog starta utakmice.

"Od prvog momenta ćemo krenuti po tri boda bez kalkulisanja. Analizirali smo protivnika i sastavljeni su od dobrih pojedinaca. Malo je poraslo samopouzdanje nakon ulaska u finale Kupa i ja vjerujem da ćemo ostvariti dobar rezultat", istakao je Makedonac.

16:37 - Poznati su i sastavi za današnji duel. Treneri Aleksandar Vasoski i Selver Ahmetović odlučili su se za predstojeće jedanaestorke.

Sarajevo će tako ipak igrati bez najboljeg kreatora igre Daniela Avramovskog koji nije spreman za nastup iako je njegov sunarodnjak Vasoski najavio da bi se možda i mogao oporaviti.

Sarajevo: Dizdarević, Pidro, Lazić, Mujakić, Šabanović, Đokanović, Hebibović, Kapić, Varešanović, Suljić i Čataković.

Na klupi su: Šahinović, Ramić, Šećerović, Islamović, Bagarić, Dupovac, Kobiljar, Bodul, Velkoski.

Tuzla City: Fejzić, Morris, Tomašević, Dario, Čeliković, Karjašević, Mendes, Doffo, Džafić, Mešinović i Vukušić.

Na klupi su: Brajlović, Šukilović, Mišić, Mehidić, Nukić, Gavrić, Krpić, Nsue, Mehanović.

16:37 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice 27. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine između Sarajeva i Tuzla Cityja. Utakmica se igra na na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović Hase" s početkom u 17 sati.