15

Tok utakmice: Prekinuta utakmica Širokog Brijega i Sarajeva

H. H.
Trenutak kada je pogođen Hamza Čataković (Foto: Screenshot)
Nogometaši Širokog Brijega i Sarajeva na stadionu Pecara igrali su utakmicu 31. kola Premijer lige BiH, a tekstualni prijenos utakmice koja je prekinuta u 87. minuti pri vodstvu domaćih 2:0 mogli ste pratiti uživo na portalu Klix.ba.
19:15 - Igračima Širokog je saopćeno da se susret definitivno neće nastaviti i meč je neslavno okončan.

19:10 - U toku je novi sastanak predstavnika oba kluba. Iako su u prvi mah igrači Sarajeva odbili da se vrate na teren, traju novi pregovori i čeka se definitivan rasplet.

Dosta konfuzije u ovim trenucima...

19:02 - Utakmica se neće nastaviti

Nogometaši Sarajeva odbili su da se vrate na teren nakon prekida. Iako su se domaći igrači vratili poslije desetak minuta pauze, gosti ne žele nastaviti nakon što su dva njihova igrača pogođena u glavu i susret neće biti nastavljen.

Čeka se samo glavni sudija Zoran Grbić koji bi trebao označiti kraj susreta.

87' - Utakmica je prekinuta! Hamza Čataković i Amer Dupovac pogođeni su u glavu s tribina i utakmica je trenutno prekinuta.

Sve je počelo nakon jednog prekršaja kraj aut-linije nad Mirkom Oremušom. Nastalo je koškanje igrača na terenu, a potom su navijači Širokog počeli ubacivati predmete na teren prema igračima Sarajeva.

Tom prilikom pogođeni su Dupovac i Čataković, a sudija Grbić prekinuo je meč nakon što su se domaći navijači sukobili sa zaštitarima na tribinama.

Čataković je na nosilima iznesen s terena, dok se Dupovac pridigao.

Široki Brijeg - Sarajevo 2:0 (Mujan 81')

81' - GOOOOOL! Sada je sve gotovo. Nakon odbijene lopte Mujan je dobro reagovao i iz blizine povisio vodstvo Širokog na 2:0.

76' - Prečka za Sarajevo! Čataković je izvanredno šutirao iz slobodnog udarca, ali Široki je imao mnogo sreće.

69' - Velika šansa za Široki Brijeg! Pogriješila je odbrana Sarajeva, ali udarac Mujana sjajno je zaustavio Dizdarević.

67' - Pidro je centrirao, ali je Bagarić zamalo zakasnio na centaršut.

60' - Udarac Blagaića bez problema brani Dizdarević. Široki Brijeg je mnogo bolji u nastavku meča.

Široki Brijeg - Sarajevo 1:0 (Vukoja 52')

52' - GOOOOOL! Široki Brijeg je poveo golom Vukoje. Ikić je ubacio iz slobodnjaka, a nogometaš domaćih visoko je skočio i glavom matirao Dizdarevića.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme!

Kraj prvog poluvremena

Široki Brijeg - Sarajevo 0:0

42' - Kobiljar je zamijenio povrijeđenog Šabanovića u redovima Sarajeva.

37' - Široki je prijetio preko Mujana, ali napadač domaćih je šutirao ravno u Dizdarevića.

31' - Pidro je pokušao iz slobodnog udarca, ali lopta je pogodila živi zid.

23' - Sada nešto mirniji period igre, ali igra se otvoreno s obje strane.

16' - Novi nevjerovatan promašaj Varešanovića! Pidro je ubacio na peterac, a igrač Sarajeva sa tri metra nije uspio pogoditi praktično prazan gol.

12' - Sada je prijetio i Oremuš, ali je loše šutirao pored gola.

10' - Kakva šansa za Sarajevo! Kapić je majstorski upoaslio Varešanovića koji je izašao sam pred Miškića, ali je iz čiste situacije šutirao pored gola.

5' - Otvoren početak s obje strane, ali čekamo prva uzbuđenja.

1' - Počela je utakmica na Pecari.

16:55 - Ekipe izlaze na teren, pred oko 1.000 gledalaca.

16:50 - Glavni sudija meča je Zoran Grbić iz Prijedora.

16:45 - "Sarajevo je jako kvalitetna ekipa i imaju dosta individualno kvalitetnih igrača. Mi moramo biti koncentrisani u ovoj zahtjevnoj utakmici i raditi da ostvarimo pobjedu", naglasio je trener Širokog Ivica Barbarić.

16:40 - "Gledao sam posljednje mečeve Sarajeva i vjerujem da ova ekipa može igrati mnogo bolje. Svaka utakmica je važna, pa i ova protiv Širokog, a najvažnija slijedi u finalu Kupa BiH. Dat ćemo priliku za igru igračima koji su imali manje minutaže, a odmorit ćemo one koji su bili pod stalnim opterećenjem", kazao je Uščuplić uoči gostovanja na Pecari.

16:35 - Za Široki Brijeg igraju: Miškić, Medić, Valinčić, Mujan, Blagaić, Bosančić, Vukoja, Lukić, Begić, Jurić, Ikić.

Na klupi su: Pehar, Čuljak, Mašić, Paponja, Pervan, Žulj, Kolenda, Ćavar, Rozić.

16: 35 - Za Široki Brijeg igraju: Miškić, Medić, Valinčić, Mujan, Blagaić, Bosančić, Vukoja, Lukić, Begić, Jurić, Ikić.

16:30 - Na klupi Sarajeva svoj povratnički derbi imat će Dženan Uščuplić koji je naslijedio Aleksandra Vasovskog.

Kako je i najavio, Uščuplić je u ovom susretu dao šansu igračima s manjom minutažom, a u ekipu je vratio i suspendovanog kapitena Krstea Velkoskog.

Sarajevo: Dizdarević; Šabanović, Dupovac, Trako, Pidro; Đokanović, Oremuš, Kapić, Varešanović, Velkoski; Bagarić.

Na klupi su: Kanurić, Bodul, Šećerović, Cmiljanić, Islamović, Palić, I. Ramić, Kobiljar, Čataković.

16:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice 31. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine između Širokog Brijega i Sarajeva. Utakmica se igra na stadionu Pecara, a počinje u 17:00 sati.