Katar 2022
15

Tok utakmice: Portugal - Urugvaj 2:0

D. P.
Odigran je posljednji meč drugog kola grupne faze Svjetskog prvenstva u Kataru. U pitanju je derbi Portugala i Urugvaja, koji je završen rezultatom 2:0, a utakmicu ste mogli pratiti u tekstualnom prijenosu na portalu Klix.ba.

FT - Kraj utakmice, Portugal je u nokaut-fazi!

90+9' - Stativa za Brunu Fernandesa! Ne da se hat-trick.

90+8' - Zamalo da vidimo prvi hat-trick na Mundijalu. Bruni je golman Rochet odbranio nevjerovatnu priliku.

90+3' - Devet minuta sudijske nadoknade. Ovdje je sve riješeno.

90+3' - Bruno siguran s bijele tačke, to je njegov drugi gol danas.

90' - Penal za Portugal zbog igranja rukom jednog od odbrambenih igrača Urugvaja.

88' - VAR će gledati penal za Portugal.

83' - Odličan prodor Rafe Leaa, ali je udarac bio loš. Imao je i boljih rješenja.

80' - Urugvaj mnogo bolji u posljednjim minutama i čini se da svim silama pokušavaju poravnati rezultat. U dva navrata su to zamalo učinili.

79' - Nova velika šansa za Urugvaj. Costa spašava nakon što se u odličnoj prilici našao De Arascaeta.

75' - Stativa za Urugvaj! Maxi Gomez pogodio je stativu s velike udaljenosti, bila je to najbolja prilika za Južnoamerikance u drugom poluvremenu.

69' - U igru je ušao kod Portugalaca najbolji igrač Milana i junak titule u Seriji A Rafael Leao. Izašao je Ruben Neves.

67' - Urugvaj je preuzeo kontrolu igre, ali nema većih prilika. Čini se da ih je onaj pogodak teško uzdrmao.

62' - Upravo tako kako smo i pisali! FIFA je na zvaničnoj stranici ispravila grešku i pripisala je pogodak Bruni Fernandesu.

60' - Gol je još uvijek pripisan Ronaldu, iako je gotovo pa sigurno da nije ostvario kontakt s loptom.

55' - GOOOOOL! Portugal vodi! Bruno Fernandes je divno centrirao, a Ronaldo je trznuo glavom i lopta je prevarila golmana. Evidentnog kontakta s loptom Ronalda nije bilo, ali je za sada pripisan njemu pogodak.

52' - Neko iz publike utrčao je na teren i izazvao kraći prekid. Prosvjednik je na teren bacio LGBT zastavu, čime je izazvao brojne zvižduke s tribina.

52' - Odlična šansa za Portugal, konačno! Joao Felix je protrčao po lijevoj strani i šutirao, ali u vanjski dio mreže.

49' - Igra se veoma žustro i žestoko. Nekoliko opasnih startova i na početku drugog poluvremena.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Kraj prvog poluvremena. Obilježile su ga povreda Mendesa i fantastičan prodor Bentancura kojem je Costa odbranio čist pogodak.

42' - Talentovani Nuno Mendes doživio je povredu u finišu prvog poluvremena i zbog toga je morao izaći iz igre. Zamijenio ga je Raphael Guerreiro.

37' - Ronaldo lijepo prima loptu na prsa, ali mu je pobjegla i propala je dobra šansa za Portugal.

36' - Napada Urugvaj sada. Nova dobra akcija, ali Darwin Nunez nije uspio doći do lopte.

32' - Najbolja šansa na utakmici! Bentancur je napravio fantastičan solo-prodor, prošao je trojicu igrača Portugala, ali mu Costa brani u situaciji "jedan na jedan".

28' - Bruno Fernandes glavom pokušava poslati povratnu u peterac, ali je loptu uhvatio Rochet.

19' - Tri vezana kornera izveo je Portugal. Potpuna dominacija evropske selekcije, ali nema velikih prilika. Urugvaj se posvetio isključivo odbrani.

13' - Bentancur pravi novi težak faul i već je na ivici crvenog kartona, jer od ranije ima žuti. Uporozio ga je iranski sudija i već sada bi selektor Urugvaja mogao razmišljati o prvoj izmjeni.

9' - Pokušao je Bruno Fernandes iz velike udaljenosti, ali lopta odlazi pored gola.

6' - Bentancur je prvi zapisani igrač nakon što je nagazio Rubena Diasa.

4' - Ronaldo ramenom dodaje povratnu loptu do Carvalha, koji je volej udarcem prebacio gol. Bio bi to najljepši pogodak Mundijala, da je Carvalho bio precizniji.

3' - Prvi pokušaj bilježe Urugvajci. Silovit udarac Olivere, ali preko gola.

1' - Počeo je veliki derbi.

19:58 - Alireza Faghani iz Irana glavni je sudija današnje utakmice. Pomagat će mu ekipa iz Irana i Katara.

19:54 - Igrači obje selekcije izašli su na intoniranje himni.

19:48 - Susret je vrlo važan za oba tima. Portugal bi pobjedom osigurao plasman dalje, dok Urugvaju treba što bolji rezultat kako bi se vratio u borbu za plasman dalje.

19:47 - Zanimljivo, Fernando Santos ponovo u prvi tim nije uvrstio zvanično najboljeg igrača Serije A za prošlu sezonu i udarnu iglu prvaka Milana Rafaela Leaa. U prošlom kolu bio mu je dovoljan prvi dodir u debiju na svjetskim prvenstvima kako bi postigao gol.

19:43 - Poznati su sastavi za jedan od najvećih derbija grupne faze. Dovoljno je pogledati ekipe i već je jasno o kakvom se derbiju radi.

Portugal: Costa, Mendes, Pepe, Dias, Cancelo, Carvalho, Neves, Bernardo Silva, Felix, Bruno Fernandes i Ronaldo.

Urugvaj: Rochet, Gimenez, Godin, Coates, Olivera, Bentancur, Valverde, Vecino, Varela, Cavani i Nunez.

19:43 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli u tekstualni prijenos utakmice kojom će biti zatvoreno drugo kolo Svjetskog prvenstva u Kataru. Od 20 sati sastaju se Portugal i Urugvaj.