40

Tok utakmice: Poljska - Saudijska Arabija 2:0

D. P.
Arabija traži novo čudo (Foto: EPA-EFE)
Odigran je drugi današnji meč na Svjetskom prvenstvu u Kataru, a Poljska je savladala Saudijsku Arabiju rezultatom 2:0. Duel u tekstualnom prijenosu mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.

FT - Kraj utakmice!

90+4' - Igra se većinom na sredini terena, Poljaci čuvaju loptu i sve su bliže vrlo bitnoj pobjedi.

90' - Sedam minuta nadoknade. Poljska je mogla i do trećčeg gola, ali je Lewandowski promašio lob u situaciji jedan na jedan.

86' - Čini se da su i Saudijci sada odustali od povratka u ovaj meč.

81' - GOOOOOL! Lewandowski koristi veliku grešku Al Malkija, kojem je pobjegla lopta, te pogađa za ovjeru trijumfa.

78' - Zlatna šansa za Saudijsku Arabiju, Al Dawsari je povratnu loptu šutirao tik pored stative.

74' - U ovim trenucima tempo igre se smirio i nema uzbuđenja. Kao da se igrači odmaraju za završne bitke.

69' - Još jedna odbrana Szczesnog. Odbranio je udarac Al Dawsarija s distance.

66' - Lewandowski pogađa stativu! Dva puta u dva napada okvior gola na strani Arabije.

63' - Prečka za Poljsku! Milik je sjajno šutirao glavom nakon ubačaja s lijeve strane, ali je okvir gola sačuvao azijsku selekciju.

60' - Al Brikan propušta veliku šansu nakon što je izašao sam pred gol Poljaka s lijeve strane, a onda Kanno u narednom napadu šutira preko gola. "Sijeva" ispred gola Poljske.

55' - Velika šansa za Saudijsku Arabiju! Lopta se odbila do Al Dawsarija koji je šutirao iz blizine, ali Szczesny ponovo sjajno brani.

51' - Kanno pokušava makazicama! Odlično je uhvatio loptu, ali nije bio precizan i lopta odlazi nekoliko metara od gola.

49' - Iste scene na startu drugog dijela, kao i u prvom. Saudijci kontrolišu loptu, no Poljska prijeti iz kontri.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme!

Kraj prvog poluvremena

Poljska - Saudijska Arabija 1:0

45' - Igrat će se devet minuta sudijske nadokande.

45' - Fantastična odbrana! Szczesny je odbranio udarac Al Buraidija iz jedanaesterca. Kakva odbrana.

44' - Penal za Saudijsku Arabiju! Nakon VAR-a procijenjeno je da je jedan igrač Saudijske Arabije dobio udarac i bit će to velika šansa.

b>39' - GOOOOOL! Pogodio je Zielinski. Lewandowski je odigrao povratnu loptu za ofanzivca Napolija koji zakucava loptu u mrežu nemoćnog golmana Saudijske Arabije

31' - Pola sata sjajne gre Saudijske Arabije. Čini se da je selekcija Hervea Renarda odlučna u namjeri da danas šokira još jednu favorizovanu ekipu.

25' - Velika šansa za Poljsku! Bielik šutira nakon kornera glavom, ali je blok spasio siguran gol.

22' - Već četiri žuta kartona. Prava "ludnica" i rovovska bitka.

16' - Dva žuta kartona za Poljake za samo pola minute. Žestokim startovima zaustavljaju napade Saudijaca.

13' - Kanno u velikoj šansi za Arabiju! Szczesny je odbranio udarac pod prečku.

11' - Igra se u sjajnom ritmu na obje strane.

7' - Al Buraik je šutirao s velike udaljenosti, ali je udarac izblokiran i to će biti prvi korner na utakmici.

6' - Lopta u potpunosti u posjedu Saudijaca koji napadaju i grade akcije, pretežno po lijevoj strani. Poljaci teško dolaze u posjed.

3' - Borbeno na samom otvaranju. Nekoliko startova i udaraca na obje strane.

1' - Počela je utakmica.

13:55 - Glavni sudija je odlični brazilski arbitar Wilton Sampaio. Upravo je on izveo igrače obje selekcije na intoniranje himni.

13:54 - Saudijci su za pobjedu protiv Argentine dobili po primjerak Rolls-Royce Phantom automobila koji košta 450.000 eura, a ko zna koliko bi država i princ Mohamed bin Salman izdvojili u slučaju današnjeg trijumfa.

13:51 - Saudijska Arabija treba pobjedu kojom bi ostvarila historijski podvig i plasman u nokaut-fazu Svjetskog prvenstva.

13:45 - Svi gledaju u reprezentaciju Saudijske Arabije i pitaju se može li napraviti novo čudo na Svjetskom prvenstvu. Saudijci su u prvom kolu šokirali Argentinu, a sada igraju protiv sjajnog Roberta Lewandowskog i favorizovanih Poljaka.

13:45 - Poznati su sastavi za današnji duel.

Poljska: Szczesny, Bereszynski, Kiwior, Glik, Cash, Bielik, Krychowiak, Frankowski, Zielinski, Milik i Lewandowski.

Saudijska Arabija: Al Owais, Abdulhamid, Al Amri, Al Boleahi, Al Breik, Al Malki, Al Najei, Kanno, Al Buraikan, Al Shehri i Al Dawsari.

13:45 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli u tekstualni prijenos utakmice drugog kola grupe C Svjetskog prvenstva između Poljske i Saudijske Arabije. Susret počinje u 14 sati.