Grupa E
0

Tok utakmice: Njemačka - Japan 1:2

E. B.
Nogometaši Njemačke i Japana su na stadionu Khalifa International u Dohi igrali utakmicu prvog kola grupne faze Svjetskog prvenstva. Japan je slavio nakon preokreta rezultatom 2:1, a tekstualni prijenos ste mogli uživo pratiti na portalu Klix.ba.

Kraj utakmice: Njemačka - Japan 1:2

90+8' - Sada je i Neuer krenuo pred gol Japana...

90+5' - Nijemci sada idu na duge lopte pred kazneni prostor. Nakon jedne lopta se odbila na 20 metara do Goretzke koji šutira iz prve, a lopta prolazi tik pored stative.

90' - Igrat će se još sedam minuta sudijske nadoknade.

81' - GOOOL!!! Japan je preokrenuo! Asano! Nekadašnji nogometaš partizana je pobjegao odbrani Njemačke, otišao je u potpunosti na desnu stranu i skoro iz mrtvog ugla šutirao silovito, Neuer je bio katastrofalno postavljen i lopta je "prošla kroz njega" i završila u golu!

75' - GOOOL!!! Japan je izjednačio! Doan! Slična akcija kao maloprije, ali sa drugačijim ishodom. Ito je ponovo šutirao iskosa sa lijeve strane, Neuer odbio loptu, a Doan je poslao u gol za 1:1. Doan je u igru ušao samo četiri minute ranije.

73' - Velika prilika za Japan! Ito je primio loptu na sedam metara od gola Njemačke, gađao je dalji ugao, a Neuer je čudesno odbranio. Lopta se odbila do Sakaija koji je samo trebao poslati loptu u prazan gol, no promašio ga je.

71' - Čudesne intervencije golmana Japana! Gonda je sada u 15 sekundi četiri puta sjajno intervenisao, od toga tri puta nakon šuteva Gnabryja!

70' - Japanci su sada došli do kornera, ali su se Nijemci spasili i Neuer je na kraju došao do lopte.

60' - Stativa! Sada je Musiala konačno dodao loptu na vrijeme. Gundogan šutira sa 16 metara i pogađa stativu.

51' - Musiala je sada bio sebičan. Ušao je u šesnaesterac Japana i driblao do iznemoglosti, te je poslao loptu nebu pod oblake. Nije ovo prvi put da veznjak Bayerna dribla umjesto da dodaje saigračima koji su bili u boljim pozicijama za postizanje gola.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena. Njemačka - japan 1:0 (Gundogan penal 33')

45+6' - Nagatomo je ubacio s lijeve strane, Maeda šutira glavom pored gola.

45+4' - Poništen gol Njemačkoj! Havertz je zabio gol iz peterca nakon dodavanja Gnabryja, ali se nalazio u malom ofsajdu i gol je poništen.

45' - Igrat će se još četiri minute sudijske nadoknade.

40' - Ulazimo u finiš prvog poluvremena. Nijemci drže loptu u nogama i ne dozvoljavaju Japanu da im ugrozi gol.

33' - GOOOL!!! Njemačka vodi! Ilkay Gundogan! Rutinski je pogodio za 1:0 sa bijele tačke.

31' - Penal za Njemačku! Gonda je srušio Rauma i dosuđen je penal. Na potezu je VAR...

28' - Gundogan je pokušao šutirati sa 20 metara, Gonda brani. Veznjak Njemačke je pogriješio jer nije želio dodati Raumu koji je bio sam na lijevoj strani.

20' - Sada je nakon lijepe akcije Kimmich šutirao silovito sa 18 metara, ali je Gonda napravio fantastičnu paradu i spriječio čist gol.

17' - Nijemci su konačno zaprijetili. Nakon kornera Rudiger je šutirao glavom, ali pored gola.

8' - Poništen gol Japana! Japanci su ukrali loptu na polovini Njemačke, uslijedila je brza kontra i Maeda je matirao Neuera, no gol je poništen zbog ofsajda.

7' - Za sada bez većih uzbuđenja. Nijemci imaju veći posjed lopte, no za sada ne uspijevaju stići pred gol Japanaca.

1' - Susret je počeo.

13:57 - Intonirane su himne selekcija, susret će uskoro početi.

13:52 - Glavni sudija utakmice bit će 31-godišnji Salvadorac Ivan Baton.

13:47 - Njemačka je bez klasičnog napadača, a najistureniji će biti Havertz. Također, nema ni povrijeđenog Sanea.

13:46 - Poznati su i sastavi reprezentacija.

Njemačka: Neuer, Rudiger, Raum, Kimmich, Havertz, Gnabry, Muller, Musiala, Sule, Gundogan, Schlotterbeck.

Japan: Gonda, Sakai, Itakura, Yoshida, Nagatomo, Endo, Ito, Kamada, Tanaka, Kubo, Maeda.

13:45 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice prvog kola grupne faze Svjetskog prvenstva između Njemačke i Japana. Susret se igra na stadionu Khalifa Internationals u Dohi početkom u 14:00 sati.