45

Tok utakmice: Maroko - Španija 0:0 (Penali 3:0)

D. P.
Atlaski lavovi protiv Crvene furije (Foto: EPA-EFE)
Utakmicom Maroka i Španije (3:0 nakon penala) dobili smo još jednog učesnika četvrtfinala Svjetskog prvenstva, a duel ste mogli pratiti u tekstualnom prijenosu na portalu Klix.ba.

3:0 - KRAJ! Hakimi panenkom šalje Španiju kući!

2:0 - Bono brani i Busquetsu! Nevjerovatno, ali Španci su promašli sva tri penala.

2:0 - Simon brani penal Marokancima!

2:0 - Bono brani penal Soleru! Marokanci nadomak čuda!

2:0 - Ziyech i više nego siguran. Velika prednost za Maroko!

1:0 - Ostaje 1:0, Sarabia je fulio penal za Španiju.

1:0 - Maroko je poveo golom Sabirija!

Kraj i produžetaka. Gledat ćemo penal-dramu!

123' - Najbolja šansa za Španiju na utakmici u 123. minuti. Sarabia je uhvatio volej na desnoj strani i pogodio stativu.

120' - Čak tri minute nadoknade drugog produžetka.

118' - Dvije minute do penala. Čini se da je najpoštenije jer nijedna reprezentacija nije zaslužila gol u današnjoj utakmici.

114'- Cheddira je imao šansu, trčao je sam prema golmanu Simonu, ali ga je Rodri stigao jer je oklijevao sa šutom.

108' - Španci više strepe od jedanaesteraca, pa će pokušati da riješe pitanje pobjednika u preostalih 15 minuta.

106' - Počeo je drugi produžetak.

Gotov je prvi produžetak!

104' - Kakva prilika za Maroko! Cheddira je uz dosta sreće izašao u situaciju jedan na jedan s golmanom. Ipak, u ključnom trenutku uputio je dosta slab udarac pa je oprezni Simon lagano odbranio udarac.

101' - Balde je pokušao šut lijevom nogom, ali ga Hakimi blokira. Pojačava Španija!

99' - Konačno prilika za Španiju, ali ispred Williamsa dobra odbrana jednog od odbrambenih igrača Maroka.

94' - Konačno se Maroko malo više otvorio. Imali su Atlaski lavovi dvije dobre akcije, ali je drugu, ujedno i veliku šansu, prekinuo ofsajd.

91' - Počeo je prvi produžetak.

90' - Pet minuta do produžetaka.

85' - Opasno pred golom Španije. Cheddira je šutirao iz okreta, ali bez promjene rezultata.

81' - Polušansa za Moratu, ali iz "mrtvog" ugla nije ni mogao bolje šutirati.

77' - Prvi zapisani igrač u bilježnici sudije je Laporte.

71' - Zvižduci na špansko dodavanje bez ikakve ideje prolamaju se Dohom. Furija je i dalje bez ijedne šanse.

68' - Morata je ušao u igru i u prvom prodoru tražio penal, ali taj poziv nije imao nikakve osnove.

61' - Alba je pokušao prekinuti kontru Marokanaca faulom, ali se onda sam povrijedio.

55' - Prvi šut Španaca u okvir gola! Dani Olmo je pokušao nakon slobodnog udarca, ali lako brani Bono.

50' - Španija nam je još uvijek "dužnik". Nema prilika u nastavku.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena, golova nema.

42' - Najbolja šansa za Maroko. Ponovo Boufal u fantastičnom driblingu, centrirao je u peterac, ali udarac Aguerda glavom odlazi malo pored gola.

38' - Maroko fantastično brani sve prilaze golu. Španci nemaju nikakve ideje.

33' - Mazraoui silovito šutira s distance, ali Simon brani. Prvi udarac u okvir gola.

30' - Pola sata igre, nema ni golova, ni većih uzbuđenja.

26' - Najbolja šansa za Španiju. Asensio je iz sve snage u situaciji "jedan na jedan" šutirao pored gola, pogodio je vanjski dio mreže.

25' - Španci su nakon greške Bona došli do šanse, ali su onda i promašili nemoguće u dva navrata. Srećom po njih, sviran je ofsajd, pa se neće dugo pričati o promašajima.

21' - Fantastičan potez Boufala koji se poigrao s jednim igračem Španije i u tri navrata ga driblingom izbacio iz igre. Ipak, akciju nije uspio Ziyech pretvoriti u ozbiljniju šansu.

16' - Žestoka borba na sredini terena. Samo je pokušaj Ziyecha vrijedan pažnje.

11' - Ziyech je prvi zaprijetio na današnjoj utakmici iz slobodnog udarca, ali lopta preko gola Simona.

9' - Nema još uzbuđenja ni pred jednim golom.

7' - Fantastična atmosfera u Dohi, a posebno su glasni navijači Maroka koji prave veliku buku, posebno kad ekipa ima loptu kod sebe i krene u napad.

3' - Sasvim očekivano, svi su Marokanci iza lopte, dok Španci kontrolišu igru.

1' - Počeo je veliki duel!

15:58 - Ovo će biti četvrti međusobni duel dviju reprezentacija. Španija je slavila u dva navrata, ali veoma davno, prije više od 60 godina, dok je posljednji duel 2018. godine završen rezultatom 2:2.

15:53 - Igrači su spremni za izlazak na teren. Čeka se poziv sudije Rapallinija da ih izvede na intoniranje himni.

15:48 - Maroko je najveće iznenađenje turnira. Ipak, sa svojim zvijezdama nije nerealno bilo očekivati plasman u osminu finala, no Atlaski lavovi bili su prvi u svojoj grupi ispred Hrvatske i Belgije. Mogu li Ziyech i družina iznenaditi još jednu veliku selekciju?

15:47 - Susret se igra na Education City stadionu u Dohi.

15:37 - FIFA je odabrala izvrsnog sudiju za ovaj okršaj. U pitanju je ugledni Argentinac Fernando Rapallini, vjerovatno jedan od trojice najboljih sudija na svijetu. Pomagat će mu Juan Pablo Belatti i Diego Yamil Bonfa.

15:30 - Pobjednik ovog duela križa se s pobjednikom duela Portugala i Švicarske, koji je na rasporedu večeras. Upravo će ta dva rivala predstavljati posljednji četvrtfinalni par Svjetskog prvenstva.

15:30 - Poznati su sastavi za današnji duel. Iako je najbolji strijelac Španije sa tri pogotka na ovom Svjetskom prvenstvu, Alvaro Morata je ponovo na klupi.

Maroko: Bono, Mazraoui, Saiss, Aguerd, Hakimi, Amrabat, Amallah, Ounahi, Boufal, Ziyech i En Nesyri.

Španija: Simon, Llorente, Rodri, Laporte, Alba, Busquets, Gavi, Pedri, Torres, Olmo i Asensio.

15:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli u tekstualni prijenos utakmice osmine finale Svjetskog prvenstva između Maroka i Španije. Susret počinje u 16 sati. Pratite ga uz nas!